Іран не сяде за стіл переговорів зі США у форматі "один на один" — Заріф

Поділитися
Іран не сяде за стіл переговорів зі США у форматі "один на один" — Заріф Іран чекає на компенсацію шкоди від США © theguardian.com
Іран визнає лише формат переговорів за присутності "шістки" міжнародних посередників.

Глава Міністерства закордонних справ Ірану Джавад Заріф заявив, що Іран не бажає переговорів зі США один на один і визнає лише формат переговорів за присутності "шістки" міжнародних посередників, до якої входить п'ять постійних членів Ради безпеки ООН і Німеччина, з якими було укладено Спільний всеосяжний план дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми.

"Дональд Трамп усе ще мріє про двосторонню зустріч, щоб задовольнити свою спрагу отримати "угоду Трампа". Необґрунтований оптимізм. Єдиний можливий формат - п'ять постійних членів плюс один", - твітнув Заріф, додавши, що США має також компенсувати заподіяну Ірану шкоду.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

У ніч на 8 січня Іран завдав ударів по військових об'єктах США в Іраку, випустивши понад 10 балістичних ракет. уранці того ж дня поблизу Тегерана розбився Boeing "МАУ", загинули 176 людей, у тому числі 11 українців.

У відповідь на обстріли США посилили економічні санкції проти Ірану.

У неділю, 26 січня, посольство Сполучених Штатів Америки в Іраку знову піддалося обстрілу з реактивної артилерії.

В "зеленій зоні" Багдада, де розташовані урядові будівлі посольства іноземних держав впали п'ять ракет, випущених з реактивної системи залпового вогню радянського виробництва. Три реактивні снаряди впали на території посольства США, один з них потрапив в ресторан дипломатичної місії.

Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню", а також у статті Сергія Немирича "Жвавий жах 2020".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі