Інтернет-тролі Путіна намагалися спровокувати паніку в Україні і США – The Times

Поділитися
Інтернет-тролі Путіна намагалися спровокувати паніку в Україні і США – The Times Тролі Кремля розповсюджували вигадки про теракти в США © The Guardian
Активістка подала до суду на інтернет-компанію, яка поширювала пропаганду Кремля і вигадані історії, щоб вплинути на інші країни.

Російська активістка Людмила Савчук вимагає закриття компанії в Санкт-Петербурзі, співробітники якої розповсюджують в інтернеті пропаганду Кремля.

Про це сьогодні пише The Times, зауважуючи, що Савчук – засновниця руху "Информационный мир". Вона влаштувалася на роботу на "фабрику тролів" у Санкт-Петербурзі, щоб вивчити роботу пропагандистів Кремля в мережі зсередини.

За її словами, вона працювала з 9 ранку до 21 вечора щодня. Її обов'язком було за допомогою різним облікових записів у соціальних мережах поширювати потрібну точку зору, вигідну Кремлю. За це вона отримувала зарплату в розмірі 764 долари.

Так звана "фабрика тролів" впродовж багатьох років створює чітко продуманий шум в інтернеті, вигідний владі Росії. Але роботи в пропагандистів побільшало відколи росіяни вийшли на вулиці на знак протесту проти третього терміну на посаді президента Володимира Путіна в 2012 році.

Савчук розповіла журналістам, що "тролі" проводять дуже продумані кампанії в соціальних мережах і інтернеті в цілому, щоб спричинити паніку в США, Україні і країнах Євросоюзу.

За її словами, таємна інтернет-компанія в Санкт-Петербурзі, на яку вона працювала, влаштувала цілу серію скандалів і пліток минулого року. 11 вересня 2014 року через сотні облікових записів у Twitter "тролі Кремля" розповсюдили чутки про вибух на хімічному заводі в штаті Луїзіана. Вони ретельно підібрали користувачів серед американців, які потенційно могли максимально розповсюдити вигадку.

Крім того, російські пропагандисти зробили знімок з головної сторінки сайту CNN і домалювали на ньому фальшиву статтю про катастрофу на хімічному заводі. Також "тролі" створювали клонів регіонального телебачення в Луїзіані і навіть монтували відео з фальшивими заявами "Ісламської держави" про те, що терористи беруть на себе відповідальність за теракт, якого насправді не було. Ці фальшиві заяви розміщували на YouTube.

Вигадані історії розсилали мешканцям Луїзіани в приватних повідомленням з проханням розповсюдити. Все це було зроблено для того, щоб посіяти паніку в США. В грудні кремлівські тролі розповсюджували вигадану історію і відео, яке нібито підтверджувало спалах епідемії еболи в Атланті. Того ж місяця вони також поширювали чутки через соціальні мережі про те, що американський поліцейський застрелив неозброєну жінку в тому ж місті.

Савчук звільнили з "фабрики тролів" у березні після того, як вона розповіла російським журналістам про діяльність інтернет-пропагандистів. Тепер вона подала до суду на компанію в Санкт-Петербурзі, на яку працювала, і вимагає закрити її. Розгляд її позову відкладено на 23 червня. Видання The Guardian писало, що в Росії "тролі" залякують активістів, іноземних дипломатів і журналістів. За свою роботу ""тролі" отримують по 760 доларів за блоги про "фашистів" в Україні. А видання Forbes писало, що армія "тролів" не допоможе Путіну перемогти Україну. Путін використовував армію тролів протягом усього свого президентства. Google нараховує більше 1,5 млн матеріалів у медіа, де сказано "Путін атакує Україну". Завдання тролів - переконати аудиторію, що це слід читати як "Україна атакує Росію."

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі