Імпічмент у США слугує знаряддям, радше, політичної боротьби, ніж турботи про долю країни – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Імпічмент у США слугує знаряддям, радше, політичної боротьби, ніж турботи про долю країни – експерт Політичні баталії навколо імпічменту тривають © The Atlantic
Принаймні, саме таке враження складається, якщо пильно подивитися на сутичку між республіканцями і демократами в США.

Політичні перипетії, які в США розгортаються навколо ініційованого Демократичною партією США імпічменту президенту Дональду Трампу – саме розслідування, і перші слухання щодо формулювання суті порушень – продемонстрували чіткий розкол нижньої палати за партійною ознакою, пише в своїй статті для DT.UA експерт "Майдану закордонних справ" Олександр Хара.

"Витримці голові юридичного комітету Джеррі Надлеру, який перейняв естафету імпічменту від незворушного Адама Шиффа, республіканці протиставили нехитрий набір спрямованих на громадськість тез, підсилених партійною дисципліною. Ба більше, "слони" очікують приєднання до свого табору кількох "віслюків", адже на виборах прийдешнього року їм загрожує немилість виборців із тих округів, котрі сприяли приходу до влади атипового республіканця", – пише автор.

Враження від таких поворотів у стороннього глядача складається неоднозначне.

"Таким чином, навіть на етапі висунення обвинувачень демократичною більшістю у Палаті представників складається враження, що імпічмент слугує знаряддям, радше, політичної боротьби, ніж піклування за долю Республіки. У 1998 році принаймні п'ятеро конгресменів-демократів виявили свою принциповість, віддавши голоси за три з чотирьох пунктів обвинувачень Білла Клінтона", – зазначає автор.

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віцепрезидента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

Детальніше про поточні перипетії в імпічменті президента США Дональда Трампа, оцінку цих подій Україною та можливі наслідки американської політичної боротьби для Київа читайте в матеріалі Олександра Хари "Конституційні баталії за Білий дім" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі