Холодна війна в цифрову еру особливо небезпечна - Die Welt

Поділитися
Холодна війна в цифрову еру особливо небезпечна - Die Welt Ядерну загрозу посилюють уразливості в кіберпросторі. © Flickr/Peter Burka
Помилковий запуск ракет може відбутися через хакерську атаку.

У минулі вихідні жителі Гаваїв отримали повідомлення про те, що в бік штату летить балістична ракета. Тому гавайцям потрібно було швидко знайти укриття. При цьому, їм повідомили, що це "не навчальна тривога". На островах з населенням 1,5 мільйони почалася паніка.

"Це дійсно була не навчальна тривога. Але і не атака балістичної ракети. Співробітник місцевого міністерства з надзвичайних справ випадково натиснув кнопку автоматичного оповіщення про загрозу через SMS", - пише Die Welt, додаючи, що цей випадок нагадав епоху Холодної війни.

Помилкове сповіщення стало символом того, що часи ядерної загрози не лишилися в минулому. Кілька тижнів тому диктатор КНДР Кім Чен Ин вперше випробував балістичну ракету дальнього радіусу дії. Після цього всім стало зрозуміло, що режим загрожує не лише своїм сусідам Японії і Південній Корей, а й США.

Американський президент Дональд Трамп у відповідь теж вдався до жорсткої риторики на адресу Північної Кореї, зіштовхнувшись після цього з критикою навіть голівудських акторів, які звинуватили його в розгойдуванні нестабільної ситуації. На думку німецького видання, критика швидше відображає невпевненість Голівуда в своєму президенті. Зрештою, актори могли розкритикувати і Барака Обаму, який дозволив Кім Чен Ину роками морочиту голову світу і збудувати ядерну зброю.

"Погрози Трампа, якими б вульгарними вони і дивними вони не здавалися, стали класичним прикладом ядерної політики залякування. В часи Холодної війни така політика забезпечувала стабільність. Можливо, і зараз у випадку зі Східною Азією вони теж спрацюють і принесуть стабільність", - допускає видання.

Але випадок на Гаваях говорить про іншу загрозу. Йдеться про людську помилку, яка може призвести до неконтрольованих наслідків.

"А що як колись хтось знову помилково натисне не ту кнопку і розішве вже не SMS, а ракети? Що як ця "не та" кнопка буде натиснута в результаті хакерської атаки зовні? Сучасний світ з його цифровими технологіями перебуває в стані Холодної війни. І це не навчальна тривога", - пише Die Welt.

Раніше видання The Times писало з посиланням на звіт Chatham House, що кібератака може стати причиною ядерної війни. Кібернетично уразливі місця в структурах ядерних озброєнь становлять цілу низку небезпек і ризиків. В кращому випадку цифрова незахищеність систем ядерних озброєнь може підірвати віру і впевненість у військовому потенціалі і інфраструктурі ядерної зброї.

Також The Guardian писало, що США розробляють нову ядерну боєголовку для стримування РФ у Східній Європі. Нова ядерна доктрина Пентагону буде представлена в кінці січня.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі