Харарі розповів про можливі наслідки коронавірусної кризи та назвав свої побоювання

Поділитися
Харарі розповів про можливі наслідки коронавірусної кризи та назвав свої побоювання © yes-ukraine.org
Сьогодні є всі інструменти для подолання цієї епідемії.

Ізраїльський історик та автор бестселера "Sapiens. Коротка історія людства" Юваль Ной Харарі в "Кур'єрі ЮНЕСКО" розповів які можуть бути наслідки нинішньої кризи в галузі охорони здоров'я. Харарі також закликав до зміцнення міжнародного наукового співробітництва та обміну інформацією між країнами.

Харарі не впевнений, що нинішня криза в галузі охорони здоров'я, викликана пандемією COVID-19, це найсерйозніша глобальна загроза для здоров'я.

"Епідемія іспанки в 1918-1919 роках була гіршою, епідемія СНІДу, ймовірно, була ще гірше. Насправді, ця криза досить м'який проти інших пандемій. На початку 1980-х, якщо ви захворіли на СНІД, це означало вашу смерть. Чума, [яка розорила Європу в період між 1347 і 1351 роками), знищила від чверті до половини постраждалого населення. Грип 1918 року вбив понад 10% всього населення деяких країн. COVID-19 вбиває менш як 5% інфікованих, і, якщо не станеться небезпечна мутація, навряд чи загине більше одного відсотка населення будь-якої країни", - сказав професор Харарі.

Він додав, що сьогодні у людства є всі технологічні інструменти та наукові знання, необхідні для подолання цієї епідемії. І таких інструментів не було в минулому.

"Населення було повністю знедоленим перед обличчям Чорної смерті. Люди так і не дізналися, що їх вбиває. Вони не знали, як захиститися. У 1348 році медичний факультет Паризького університету вважав, що епідемія сталася через невдалу астрологічну подію. А саме через "основне з'єднання трьох планет у Водолії, що [викликає] фатальне руйнування повітря", - сказав Харарі, додавши, що коли з'явився Covid-19, вченим знадобилося всього два тижні, щоб ідентифікувати вірус, впорядкувати весь геном та розробити надійні тести на захворювання.

Ми знаємо, що потрібно зробити, щоб зупинити поширення цієї епідемії. Цілком ймовірно, що через рік або два у нас буде вакцина. Твитнуть Поделиться

Проте професор Харарі підкреслює, що Covid-19 - це не просто криза системи охорони здоров'я, але ще і джерело великого економічної та політичної кризи.

Я менше побоююся вірусу, ніж внутрішніх демонів людства: ненависті, жадібності та невігластва. Твитнуть Поделиться

"Якщо люди звинувачують іноземців та меншин в тому, що вони відповідальні за епідемію, якщо спраглі прибутку компанії піклуються тільки про гроші, та якщо ми віримо в усі види теорій змови, буде набагато важче вийти з коронавірусної кризи. І тоді ми будемо жити у світі, отруєному цією ненавистю, цієї жадібністю та цим невіглаством", - сказав Харарі.

Для протилежного ефекту Харарі закликає використовувати міжнародну солідарність та щедрість для боротьби з епідемією, довіряти науці, а не теоріям змови.

Раніше Харарі розповів, чи зможе пандемія привести нас до більш традиційному відношенню до смерті або посилить наші спроби продовжити життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі