Хакери виводять з ладу цілі заводи заради грошей - WP

Поділитися
Хакери виводять з ладу цілі заводи заради грошей - WP Хакери атакують заводи. © scyther5 / Depositphotos
Компанії нерідко платять зловмисникам через необхідність дотримуватися виробничого графіку.

Шкідлива програма проникла в комп'ютерну мережу заводу автомобільних запчастин в Північній Кароліні у США через електронний лист. Вона поширилася як вірус і погрожувала заблокувати виробничу лінію, поки компанія не заплатить викуп.

В результаті AW North Carolina втратила 270 тисяч доларів доходів. А працівники втратили зарплату за кожну годину, поки завод не працював і не постачав запчастини компанії Toyota у Північній Кароліні.

Амерканська компанія стала однією з дедалі більшого списку жертв кіберзлочинців. Про це пише видання Washington Post, додаючи, що зловмисники в мережі вже давно націлилися на банки і електронні рахунки. Але сьогодні виробничий сектор теж опинився на вершині списку цілей хакерів.

Виробничі лінії, які включають комп'ютерну обробку зображень, сканери штрих-кодів і системи допуску до різних відділів, стають найбільш уразливими для зловмисників.

"Люди, які намагаються зламати мережу, точно знають, який в тебе графік. Вони знають напевне, що кожна година критично важлива для виробництва", - сказав менеджер з інформаційних технологій компанії AW North Carolina Джон Пітерсон, пояснивши, що весь ланцюг виробничих поставок триває півтора дня.

"Тож якщо ми не зробимо свою продукцію вчасно, Toyota не випустять вчасно свою, а це означає, що вони не зможуть виставити на продаж багато автомобілів у наступні дні. Все настільки жорстко", - додав він.

За словами Пітерсона, саме через такий жорсткий графік заводи відчувають тиск і погоджуються платити кіберзлочинцям.

Видання пише, що згідно зі звітом NTT Security, виробники, уряди і фінансові фірми тепер стали головними жертвами електронних атак з боку злочинців, іноземних шпишунів і інших зловмисників. Опитування компанії Cisco Systems, в якому взяли голови відділів кібербезпеки близько 3 тисяч компаній в 13 країнах, показало, що кожна четверта виробнича організація за останні 12 місяців повідомила про кібератаки, які завдали збитків.

З 2015 року в США важливі для економіки заводи, які виробляють запчастини для автомобілів чи літаків, стали головними цілями кіберзлочинців. Енергетичні, комунікаційні і інші інфраструктурні компанії відійшли на другий план. Про це свідчать дані Департаменту внутрішньої безпеки США. Видання пише, що компанії не завжди повідомляють про атаки. Тож кількість постраждалих може бути значно вищою.

У ФБР кажуть, що станом на минулий вересень отримали 2673 скарги на кібератаки від виробничих компаній, у яких вимагали викуп за дані чи відновлення роботи ліній. Це вдвічі більше, ніж в 2014 році.

Раніше компанія lloyd's of London підрахувала, що збитки компаній від кібератак по всьому світу в 2016 році склали 450 мільярдів доларів. Тим часом, премії страховиків за киберстраховання збільшилися на 35%.

Нагадаємо, 27 червня державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA, хакерських атак зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерним системам в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям і метро в країнах Європи.

DT.UA опублікувало список постраждалих в результаті хакерської атаки компаній.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі