"Грядуть санкції": В ЄС засудили наміри США проти Ірану

Поділитися
"Грядуть санкції": В ЄС засудили наміри США проти Ірану США анонсували жорсткі санкції проти Ірану, які набудуть чинності 5 листопада
Обмеження торкнуться енергетики, судноплавства і банківського сектора країни.

В адміністрації президента США анонсували санкції проти Тегерана, які набудуть чинності в ніч з 4 на 5 листопада. У п'ятницю, 2 листопада, на своїй сторінці в Twitter президент США Дональд Трамп нагадав, що "грядуть санкції", розмістивши своє зображення з відповідним написом. Білий дім заявив, що це "жорсткий режим санкцій, який будь-коли застосовувався проти Ірану". Обмеження торкнуться енергетики, судноплавства і банківського сектора країни. Передбачається, що в санкційний список потраплять понад 700 осіб, включаючи великі банки, експортерів нафти і судноплавні компанії.

"Наша кінцева мета полягає в тому, щоб змусити Іран назавжди відмовитися від своєї добре документованої злочинної діяльності і вести себе як нормальна країна", - заявив держсекретар США Майк Помпео, цитує його слова AFP.

Він висунув 12 вимог, які Іран повинен виконати, щоб санкції були скасовані. Серед них - припинити підтримку тероризму і військової інтервенції в Сирії, а також згорнути програму розробки ядерних і балістичних ракет. При цьому США зробили виключення для компаній союзників - Італії, Туреччини, Японії, Індії та Південної Кореї, які не зможуть миттєво припинити імпорт іранської нафти, але обіцяють скоротити її закупівлі.

Щоб покарати іранські банки, міністр фінансів США Стів Мнучин сказав, що глобальна фінансова мережа SWIFT, яка забезпечує безпечні банківські повідомлення і транзакції, також буде піддаватися санкціям, якщо вона буде надавати послуги іранським фінансовим установам із чорного списку США, який включає в себе більшість великих іранських банків.

Франція, Німеччина, Великобританія і Європейський союз рішуче засудили дії США в п'ятницю, як це було, коли Вашингтон вийшов з ядерної угоди з Іраном в травні. Вони пообіцяли захистити європейські компанії, що займаються "законним" бізнесом з Тегераном. Тим не менш великі корпорації, як очікується, відмовляться від Ірану, не бажаючи ризикувати штрафами у найбільшій економіці світу.

Раніше повідомлялося, що США анонсували "значне скорочення обсягу нафти і нафтопродуктів", що закуповуються у Ірану безпосередньо або за допомогою зарубіжних фінансових структур. Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх в дію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі