Грузія не голосувала у ПАРЄ за резолюцію по Україні

Поділитися
Грузія не голосувала у ПАРЄ за резолюцію по Україні Грузинська делегація не взяла участь у голосуванні по резолюції ПАРЄ в підтримку України © EUROUA.com
Грузію на осінній сесії ПАРЄ представляють депутати "Грузинської мрії", яка перемогла на виборах.

Грузинська делегація не взяла участь у голосуванні по резолюціям, прийнятими Парламентською Асамблеєю Ради Європи (PACE) в підтримку України.

Згідно з даними МЗС Грузії, в осінній сесії ПАРЄ, яка триває 10-15 жовтня в Страсбурзі, бере участь постійнодіюча парламентська делегація з Грузії, в яку входять Манана Кобахідзе, Ека Беселія, Гугули Маградзе і Звіад Квачантирадзе. Всі ці депутати є представниками правлячої партії "Грузинська мрія".

Напередодні в резолюції ПАРЄ по Україні спостерігачі називають "історичними". ПАРЄ вперше назвала російсько-український конфлікт "російською агресією", закликала РФ вивести свої війська з Донбасу, а також засудила незаконні вибори, проведені російськими властями в Держдуму РФ на території окупованого Криму, що, як наголошується в доповіді, ставить під питання легітимність Держдуми.

За першу резолюцію під назвою "Політичні наслідки російської агресії в Україні" проголосували 73 парламентарія ПАРЄ.

За другу резолюцію під назвою "Засоби правового захисту у випадках порушень прав людини на окупованих українських територіях, не підконтрольних української влади" проголосували 87 членів ПАРЄ.

Як заявляла в коментарі DT.UA директор International Press Institute-Georgia Натія Коберідзе до публікації результатів голосування, у разі перемоги "Грузинської мрії" поліпшень по відношенню до України з боку грузинської влади не передбачається. "Акціонер "Газпрому" і російський олігарх (Іванішвілі - ред.) мотивований надалі продовжити політику, яку сам називає збалансованою, але розвідка США оцінила як можливий і небезпечний поворот Грузії в бік Росії", - вважає експерт.

ПАРЄ прийняла дві резолюції по Донбасу з поправками української делегації.

Також 12 жовтня в ПАРЄ дві великі групи виступили проти повернення Росії в асамблею. Зокрема, ЄНП і консерватори нагадали, чому російським делегатам заборонили брати участь в засіданнях.

Крім того, в ПАРЄ був представлений звіт про порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних Україні районах Донбасу. В цьому вказано, що умов для виборів в Донбасі немає. Чесні вибори потребують свободи слова для "проукраїнських" та "проросійських" ЗМІ, що важко уявити без встановлення українського закону та правопорядку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі