Греція добилася реструктуризації боргу і фіндопомоги в 35 млрд в обмін на важкі реформи - Ціпрас

Поділитися
Греція добилася реструктуризації боргу і фіндопомоги в 35 млрд в обмін на важкі реформи - Ціпрас Ціпрас: Греція добилася реструктуризації боргу © Facebook/Alexis Tsipras
Грецький прем'єр заявив, що відвернений крах банківської системи країни.

Греція забезпечила реструктуризацію боргу, а також виділення середньострокового пакету в 35 мільярдів євро (повний пакет може досягти 86 млрд євро - ред.) в рамках попередніх домовленостей з ЄС, заявив прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас після 15-годинного саміту глав ЄС.

"Угода є складною, але ми попередили відтік державних активів за кордон. Ми попередили план "фінансового удушення" і крах банківської системи", - цитує Ціпраса Reuters.

"Греція билася до останнього. У цій складній битві нам вдалося досягти реструктуризації боргу для гарантії подальшого зростання економіки і стабільності Греції", - також заявив Ціпрас.

За словами грецького прем'єра, угода допоможе залучити інвестиції в країну і виведе її з рецесії.

"Ми провели складну битву. Тепер нам доведеться приймати важкі рішення", - додав Ціпрас.

У той же час, Reuters зазначає, що Ціпрас зі свого боку пішов на ряд принципових для нього раніше поступок. Так, він погодився на фактично негайне (закони повинні бути ухвалені парламентом Греції до середи) прийняття рішень щодо підвищення пенсійного віку, тарифів, скорочення соцвидатків і так далі.

Більш того, Ціпрас погодився на раніше неприйнятну умову щодо передачі державних активів Греції на суму в 50 мільярдів євро в трастовий фонд під управлінням ЄС. Єдине, що він виторгував у цьому питанні - це розташування фонду в Греції, а не в Люксембурзі, на чому наполягали кредитори.

За словами одного з дипломатів, це рішення фактично перетворює Грецію на "протекторат Німеччини", відзначає агентство.

Раніше повідомлялося, що ЄС і Греція досягли угоди, за якою Греція залишається в єврозоні.

У неділю, 12 липня Єврогрупа назвала умови для надання Греції фінансової допомоги в розмірі 86 млрд євро. Дана програма жорстких економічних заходів має бути затверджена в парламенті Греції до 15 липня.

Парламент Греції 11 липня 11 липня, проголосував за пропозиції, які були представлені урядом міжнародним кредиторам. Згідно з законопроектом Афіни запитують 53,5 млрд євро в рамках нового пакета фінансової допомоги.

Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.

Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі