Гречка проти куль: Як США захищаються від коронавірусу

Поділитися
Гречка проти куль: Як США захищаються від коронавірусу У деяких магазинах закінчився товар © pixabay.com
Сплеск продажів зброї у країні зазвичай спричинений політичними та економічними факторами. Вперше зростання спровокував вірус.

Пандемія коронавірусу Covid-19 збільшила попит на вогнепальну зброю у Сполучених Штатах – так американці реагують на нестабільність, а американці азійського походження хочуть захиститися від можливих проявів расизму.

Згідно з офіційною статистикою, минулого місяця жителі країни купили 2,8 млн одиниць вогнепальної зброї – це на 36% більше минулорічних показників за аналогічний період.

Найбільший збройовий сайт США Ammo.com повідомив про 68%-й сплеск продажів із середини лютого до початку березня.

Тренд щодо купівлі стрілецької зброї торкнувся усіх штатів США. При цьому офіційна статистика враховує лише ті угоди, які ФБР змогло відстежити, пише The New York Times.

У період з 14 по 21 березня попит американців на зброю збільшився вдвічі, свідчать дані пошукових запитів в Google. У лідерах – Невада, Вайомінг, Нью-Гемпшир, Індіана та Делавер. У деяких штатах статистика продажів зброї змагається з рівнем Чорної п'ятниці, пише "Новое время".

Боячись соціальної нестабільності та заворушень, жителі США вишикуються в черги біля магазинів зброї, зазначає The Telegraph. Вогнепальна зброя приваблює навіть тих, хто раніше ніколи не мав справ із нею.

"Коли вам кажуть, що ви не можете щось мати, то перш за все ви хочете це придбати. Коли вам кажуть, що коронавірус вас наздожене, і ТБ разом зі всім іншим просто потопають у цій темі, люди починають у це вірити – і їм стає страшно", - пояснив журналістам NYT колишній водій з Ленуара (Північна Кароліна), який купив напівавтоматичну гвинтівку AR-15 та 300 патронів до неї.

Через наплив відвідувачів деякі збройові магазини спорожніли, продавці фотографуються на тлі порожніх прилавків і записують відео, на яких просять потенційних покупців не дзвонити їм із проханням продати зброю до відновлення поставок, як власник одного з магазинів у Лас-Вегасі.

У Вашингтоні, де зафіксовано найбільше випадків захворювання на Covid-19, і Каліфорнії зброю частіше купують жителі США азійського походження – деякі з них бояться спалахів расизму і насильства на ґрунті ненависті (осередком поширення вірусу стало китайське місто Вухань провінції Хубей – ред.), наголошує видання The Trace.

У Вісконсині продажі зросли настільки, що точно порахувати відсоток приросту вже неможливо. "Сім тисяч відсотків приросту продажів. Мені здається,зараз це вже важко виміряти", - розповіла Milwaukee Journal Sentinel співвласниця однієї зі збройових крамниць Меган Ітон.

За даними влади Вісконсіна, із 13 по 17 березня в штаті щодня продавалося в середньому 1452 одиниці зброї.

"Ми знаємо, що певні речі впливають на продаж боєприпасів - це переважно політичні події або економічна нестабільність, коли люди відчувають, що їхні права можуть бути порушені, - але це наш перший досвід із вірусом, що призводить до такого збільшення продажів", - цитує менеджера по маркетингу Ammo.com USA Today.

Нагадаємо, у США вже понад 32 тисяч підтверджених випадків захворювання на коронавірус, понад 400 людей померли. Більшість смертей від Covid-19 зареєстровано в штаті Вашингтон.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила про початок пандемії коронавірусу. Випадки захворювання зафіксовані в більш ніж 190 країнах на всіх континентах, окрім Антарктиди. За офіційними даними, захворіли 382 644 осіб, з них майже 102 тисячі вилікувались, 16 587 померли.

Як пандемія коронавірусу та світова криза позначаться на Китаї і США та чи вийде їх протистояння на новий рівень, читайте у статті Сергія Корсунського "Дивовижі і наслідки однієї пандемії" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі