Гостра необхідність в нафті і газі привела найманців з РФ і війська Асада під удари коаліції – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Гостра необхідність в нафті і газі привела найманців з РФ і війська Асада під удари коаліції – експерт © reddit.com
Гонка за контроль над енергетичним сектором між США і РФ в Сирії тривала під гаслом знищення терористів ІД.

Бойовиків російської "ПВК Вагнера", які вже кілька років беруть активну участь в сирійському конфлікті поряд з урядовими військами Башара Асада, привела в Дейр-ез-Зор гостра потреба в енергоносіях – нафті і газі, де згодом вони і постраждали під авіаударами міжнародної коаліції. Про це у своїй статті для DT.UA пише автор Віталій Федянін.

"Особливо завзято вони себе проявляють у захопленні та охороні стратегічних об'єктів сирійської нафтогазової інфраструктури. Діяльність вагнерівців в Сирії більш відома під брендом "Мисливці на ІДІЛ" - окремий спеціальний підрозділ сирійської армії, спеціально створений, підготовлений і фінансується Росією", - зазначає автор.

За його словами, "Мисливці" стали відомими з початку 2017 року, коли сприяли наступу сирійських урядових військ на Пальміру і Дейр-ез-Зор, а головне - брали під контроль газові і нафтові поля.

"Не що інше, як гостра потреба в енергоносіях призвела сирійський підрозділ з росіянами на східний берег Євфрату під удар американців" - підкреслює Федянін.

У статті сказано, що гонка за контроль над енергетичним сектором Сирії між США і РФ тривала протягом усього минулого року під гаслом знищення терористів "Ісламської держави". В результаті підтримувані американцями курдські Демократичні сили Сирії вибили ІДІЛ зі східного берега Євфрату і закріпилися там ще до початку цього року. В їх руках опинилися найбільші нафтові родовища провінції Дейр-ез-Зор - аль-Умар і ат-Танак. Найбільше в провінції Дейр-ез-Зор газове родовище і завод Коніко (близько 20 км на схід від Дейр-ез-Зора) також контролюють США і курди.

"США наміри змінити цю лінію розмежування здивували і тепер американці будуть тримати свої позиції, адже вони дають їм стратегічну перевагу в сирійської кампанії", - додає експерт.

Росіяни ж разом з іранцями і підтримуваний ними режим Башара Асада опинилися в скрутному становищі. Вони багато років боролися за збереження своєї влади в Сирії. В результаті отримали вщент зруйновані території, але у них немає достатніх енергетичних ресурсів, щоб їх відновити.

Як наголошується в статті, в цьому випадку також не слід забувати, що "Ісламська держава", яка досі контролювала всі основні об'єкти нафтогазового комплексу Сирії, у великій мірі користувалася підтримкою місцевих племен і населення завдяки "децентралізації". Групування ІДІЛ давало значну соціально-економічну свободу місцевим племенам, дозволяючи отримувати прибутки від видобутку і продажу нафти і газу. Порушення цієї схеми сильно вдарить по лояльності до чинної влади. Без нафти і газу контролювати місцеве населення буде вкрай важко.

"Тому росіяни з сирійцями і організували відчайдушну операцію по захопленню комплексу Коніко. Проте Москва не врахувала, що адміністрація президента Трампа обрала Сирію як головний плацдарм для реалізації своєї стратегії стримування Росії та Ірану", - резюмує автор статті.

Як повідомлялося, близько 300 росіян загинули або отримали поранення в результаті атаки міжнародної коаліції в сирійській провінції Дейр-ез-Зор 7 лютого.

Спочатку дослідницька організація Conflict Intelligence Team повідомляла про загибель чотирьох російських військових - Олексія Ладигіна з Рязані, Станіслава Матвєєва та Ігоря Косотурова з міста Азбест (Свердловська область, РФ), також дослідникам вдалося виявити інформацію "Балтійського окремого козацького округу" про загибель в Сирії сотника Володимира Логінова. Пізніше "Медуза" повідомила про п'ятого загиблого росіянина в результаті авіаудару міжнародної коаліції – це активіст "Другой России" Кирило Ананьєв.

Родичі і знайомі російських найманців з "ПВК Вагнера", які загинули в Сирії нещодавно, підтвердили їх смерть.

У свою чергу російське Міноборони заперечує загибель п'яти військовослужбовців. Там кажуть, що ніхто з тих військових, хто офіційно перебуває у Сирії при американському ударі не постраждав, так як їх в цьому районі Дейр-ез-Зора не було. Даних про добровольців, які вирушили до Сирії, Міноборони РФ також не наводить.

Детальніше про те, що сталося в Сирії 7 лютого читайте у статті Віталія Федянина "Сирійська міфологія Росії" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі