Голова МЗС ФРН закликав Росію до повної прозорості із ракетою 9М729

Поділитися
Голова МЗС ФРН закликав Росію до повної прозорості із ракетою 9М729 Маас заявив, що показу ракети дипломатам вже недостатньо © Heiko Maas / Twitter
Показу спірної крилатої ракети для представників США, НАТО та Євросоюзу виявилося вже недостатньо.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що Росія повинна бути готова до більш повної відкритості у всьому, що стосується спірної крилатої ракети під індексом 9М729, передає в середу, 23 січня, Deutsche Welle.

"Тільки подивитися на ракету буде недостатньо", - заявив міністр після зустрічі з головою Державного департаменту США Майком Помпео у Вашингтоні.

Слова Мааса прозвучали через деякий час після того, як Міністерство оборони Росії влаштувало закордонним дипломатам показ ракети 9М729, через яку США збираються покинути Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). Однак представники США, НАТО і Євросоюзу демонстративно утрималися від відвідання брифінгу.

Маас заявив, що звичайного показу ракети в цих умовах вже недостатньо - існують чіткі вимоги того, як насправді має виглядати відкритість.

"До цього моменту Росія не була готова забезпечити повну прозорість. Очікування все ще актуальні, і хід, як і раніше, за Росією", - заявив міністр.

9М729 - ракетний комплекс з крилатою ракетою великої дальності наземного базування. Ймовірно, що 9М729 є сухопутним варіантом ракети 3М14 ракетного комплексу "Калібр-НК"; розроблений ОКБ "Новатор" (через що іноді називається 9М729 "Новатор"). Створення і випробування подібної ракети у наземному варіанті визнається США і НАТО порушенням Договору про скорочення РСМД, який був підписаний у 1987 р. між СРСР та США.

Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.

Перед цим Томпсон заявила, що США почнуть вихід з ДРСМД з 2 лютого, стверджуючи, що у Вашингтоні не бачать дотримання домовленостей з боку Росії.

Нагадаємо, 22 жовтня 2018 року було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі