Голова МЗС ФРН влаштував скандал, коли підтримав "миротворчі" ідеї Путіна - Die Welt

Поділитися
Голова МЗС ФРН влаштував скандал, коли підтримав "миротворчі" ідеї Путіна - Die Welt Лояльність Габріеля до Москви суперечить позиції федерального уряду Німеччини, до якого він входить. © Facebook/Sigmar Gabriel
На думку оглядача, у Меркель є серйозні причини звільнити Габріеля.

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель дуже хоче ослабити санкції проти Росії. Для цього він вважає достатнім приводом навіть фальшиву пропозицію Володимира Путіна про введення миротворців на Схід України.

Але таким чином, Габріель перекреслює позицію федерального уряду ФРН.

Про це на сторінках Die Welt пише оглядач Ріхард Герцингер. Він нагадує, що Габріель давно виступав за ослаблення санкційної політики Заходу, яка була запроваджена у відповідь на агресивну поведінку Москви. Головний дипломат Німеччини пропонував ослаблювати тиск навіть за найдрібніші поступки, а не після того, як російська сторона повністю виконає свої зобов'язання за Мінськими угодами.

"Тепер же міністр закордонних справ, схоже, хоче відкрито виступити на боці російського агресора. Голова зовнішньополітичного відомства перетворюється у позбавлений критичної оцінки рупор нещодавного пропагандистського маневра Путіна, який служить дестабілізації і розколу України", - йдеться в статті.

Автор зауважує, що Габріель хоче "нагородити" російського президента за його "отруйну пропозицію" розмістити на Сході України миротворців ООН, які будуть стежити за дотриманням умов перемир'я. Путін хоче, щоб "блакитні каски" базувалися лише вздовж лінії розмежування, а не на всій захопленій російськими військами території Донбасу. Крім того, він хоче, щоб маріонетки "російських окупантів, так звані "сеператисти" з незаконних "республік" в Донецьку і Луганську", були включені у відповідні угоди як повноцінна сторона.

"Все це виллється у фактичне міжнародне визнання російської окупації української території і закріпить маріонетковий режим на Сході України, яким керує Кремль", - пише оглядач, додаючи, що український уряд відкинув цю пропозицію.

На думку оглядача, за допомогою своєї неприйнятної "миротворчої" пропозиції Путін хоче загнати Київ у позицію, в якій йому доведеться оборонятися. Російський президент хоче зробити так, щоб світова спільнота звинувачувала саме український уряд у тому, що війна ніяк не закінчиться.

Але Габріель, схоже, не бачить жодних перешкод для того, щоб почати "розрядку" у відносинах з Москвою. Він наголосив, що Заходу потрібна ця відлига у відносинах "для вирішення таких криз, як північнокорейська". А тим часом, Москва, у якій голова МЗС Німеччини бачить "партнера з мирного врегулювання", активно блокує запровадження більш жорстких санкцій проти КНДР, яка нарощує ядерні можливості. Тобто, російська сторона займає протилежну позицію до тієї, яку відстоює Німеччина. І лояльність Габріеля до Москви робить його особисту позицію теж такою, що суперечить політиці федерального німецького уряду.

"Габріель дав Ангелі Меркель достатньо приводів, щоб його звільнити. Для неї це стало б можливістю продемонструвати силу і рішучість перед розпуском великої коаліції", - йдеться в статті.

Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі. Але мова може йти "лише про функції забезпечення безпеки працівників ОБСЄ". А самі миротворчі сили "повинні знаходитися на лінії розмежування, і на жодних інших територіях". У той самий день представник РФ в ООН Василь Небензя направив проект російської резолюції про миротворців у керівні органи ООН.

У відповідь на пропозицію Путіна в МЗС України заявили про те, що розгортання миротворчої місії ООН в Донбасі має бути узгоджено з Києвом, передбачати виведення всіх окупаційних військ і найманців, а також їхньої зброї з території України і забезпечувати надійний контроль українсько-російського кордону. Крім того, не може бути мови про участь у місії військовослужбовців або громадян країни-агресора, а також отримання згоди підконтрольних Кремлю угруповань ОРДЛО на проведення миротворчої операції.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі