Генсекретар ООН пропонує окреслити міжнародні правила ведення кібервійни

Поділитися
Генсекретар ООН пропонує окреслити міжнародні правила ведення кібервійни Гутерреш став першим політиком такого рівня, який підняв питання розробки правил ведення кібервійни © Українська місія в ООН/Twitter
Антоніу Гутерреш зауважує, що наразі у світовій спільноті немає єдності щодо цього питання.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш під час свого виступу на Мюнхенській безпековій конференції закликав світову спільноту розробити правила ведення кібернетичних війн, подібно до тих, що існують щодо ведення збройних конфліктів, повідомляє "Європейська правда".

"Настав час говорити про міжнародні правові рамки ведення кібернетичної війни", - наголосив генсек ООН та додав, що взаємні удари у кіберпросторі вже стали реальністю.

Він запропонував розпочати дискусію з цього питання на майданчику Генасамблеї ООН.

Гутерреш зазначив, що у світі вже давно існують норми та правила збройних конфліктів. "Закони та звичаї ведення війни" понад 100 років тому були закріплені низкою міжнародних конвенцій, які відтоді багато разів модифікувалися, і порушення яких є міжнародним злочином. Водночас, у кібернетичній сфері немає нічого подібного, більше того, немає навіть єдності щодо того, що вважати кібервійною.

"Йдеться не лише про кібератаки... Дуже часто відсутній консенсус щодо того, як вписати кібернетичні війни у міжнародно-правові рамки. Мені видається, що єдина можливість це зробити – це якщо ми сядемо всі разом, за участі науковців, фахівців – і узгодимо базові правила", - наголосив генеральний секретар ООН.

Читайте також: Генсек ООН заніс до списку пріоритетів 2018 року врегулювання конфлікту в Донбасі

Днями одразу три країни - Великобританія, США та Австралія - звинуватили Росію в організації однієї з наймасштабніших кібернетичних атак за всю історію, коли РФ у червні 2017 року використала вірус NotPetya.

Уряд Австралії,у п'ятницю, 16 лютого, засудив такі дії Росії, які стали серйозним ризиком для глобальної економіки, роботи держструктур, бізнесу і добробуту людей.

У четвер, 15 лютого, зі звинуваченнями на адресу Росії виступили Сполучені Штати. В Адміністрації президента підкреслили, що атака спрямовувалася на дестабілізацію ситуації в Україні, однак завдали мільярдних збитків по всьому світу, тож за це буде відповідна міжнародна реакція.

У середу, 14 лютого, із відповідною заявою виступив також заступник міністра закордонних справ Великобританії Тарік Ахмад, який курує питання кібербезпеки. Він поклав відповідальність за розповсюдження вірусу на російський уряд, та зазначив, що ця атака продемонструвала продовження зневаги до українського суверенітету.

Зі свого боку, Росія категорично відкидає такі звинувачення та називає їх "русофобськими".

27 червня 2017 року вірус NotPetya, що блокував доступ до даних і вимагав гроші за розблокування, атакував десятки енергетичних, телекомунікаційних та фінансових компаній і організацій в Україні, а потім поширився по всьому світу, завдавши мільярдних збитків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі