Генсек ООН стурбований посиленням ворожості стосовно прав людини

Поділитися
Генсек ООН стурбований посиленням ворожості стосовно прав людини Генсек ООН закликав усіх боротися за права людини © UNHCR/Flickr
Сьогодні у всьому світі відзначається День прав людини.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у посланні з нагоди Дня прав людини, який відзначається 10 грудня, закликав усіх відстоювати права людини і ті цінності, які лежать в основі побудови більш справедливого, безпечного і благополучного світу, повідомляє центр новин ООН.

За словами Гутерріша, незважаючи на досягнуті успіхи в боротьбі за права людини, вони піддаються "випробуванням у всіх регіонах".

"Ми бачимо, як зростає ворожість стосовно прав людини і до тих, хто їх захищає, з боку людей, які хочуть отримати вигоду від експлуатації і роз'єднаності. Ми бачимо ненависть, нетерпимість, прояви крайньої жорстокості та інші злочини. Ці дії створюють загрозу для всіх нас ", - зазначає у своєму виступі генсек ООН.

Гутерріш закликав віддати шану правозахисникам, у тому числі співробітникам ООН, які борються за дотримання прав людини в усьому світі.

"Я настійно закликаю простих людей і лідерів у всьому світі відстоювати всі права людини – громадянські, політичні, економічні, соціальні та культурні, а також цінності, які лежать в основі наших надій на побудову справедливого, безпечного і благополучного світу", - підкреслив він.

10 грудня 1948 року Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) прийняла "Загальну декларацію прав людини" як орієнтир, до якого повинні прагнути всі держави-члени організації. У ній підтверджуються гідність кожної людини, проголошується універсальність і неподільність її прав, а також взаємозалежність цивільних, культурних, економічних, політичних і соціальних прав.

Нагадаємо, напередодні Комітет із соціальних і гуманітарних питань і питань культури (Третій комітет) Генеральної асамблеї ООН підтримав резолюцію з прав людини в анексованому Росією Криму.

"За" проект резолюції "Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь" проголосувала 71 країна, "проти" - 25, утрималися від голосування 77 країн. Не підтримали проект резолюції, серед інших, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Китай, КНДР, Сербія, Узбекистан.

Він засуджує порушення й обмеження прав людини в анексованому Криму стосовно кримських татар, українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної "влади". А також примус до прийняття жителями півострова російського громадянства і служби в лавах російської армії.

У резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН та забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами. А також заклик негайно скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу як "екстремістської організації".

Крім того, проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі