Генсек ООН оголосив надзвичайну кліматичну ситуацію

Поділитися
Генсек ООН оголосив надзвичайну кліматичну ситуацію © UNHCR/Flickr
За словами Гутерріша, 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найжаркішими роками за всю історію метеоспостережень.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на саміті G7 у французькому Біарріце, оголосив "надзвичайну кліматичну ситуацію". Про це повідомила пресслужба ООН.

За словами Гутерріша, метою його прибуття на зустріч світових лідерів була мобілізація політичної волі для участі в організованим їм саміті з питань клімату, який відбудеться у вересні в Нью-Йорку на полях Генеральної Асамблеї ООН.

Він також вказав, що 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найжаркішими роками за всю історію метеоспостережень.

"Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства: такий рівень концентрації CO2 існував 3-5 мільйонів років тому, тоді і температура була значно вище, і рівень морів був від 10 до 20 метрів вище", - сказав Генсек.

Гутерріш також нагадав про стрімке танення льодовиків в Гренландії. Тільки в липні там розтануло 179 мільярдів тонн льоду. Одночасно пожежі в Сибіру, ​​на Алясці, в Канаді, в Гренландії за полярним колом і в Амазонії в червні і липні цього року привели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

"Все, що відбувається - це надзвичайна кліматична ситуація. Сьогодні вона набагато гірше, ніж в Парижі (на момент прийняття Паризької угоди щодо клімату в 2015 році - ред). І наукові дані це підтверджують", - підкреслив він.

"Саміт "великої сімки" - прекрасна можливість звернутися до міжнародного співтовариства... Країни "сімки" повинні стати прикладом для інших країн", - додав глава ООН.

Раніше група великих інвесторів, керуючих капіталами в обсязі понад 34 трильйонів доларів написала відкритого листа до лідерів 20 найбільших економік світу з вимогою негайно вжити заходів у боротьбі зі зміною клімату.

У минулому році кліматологи повідомили про те, що США вже відчувають серйозні і дорогі наслідки зміни клімату. У звіті ООН, опублікованому в жовтні, вчені погоджуються, що для того, щоб утримати глобальне потепління на рівні 1,5 ℃ або менш, викиди вуглецю в атмосферу після 2020 року повинні різко скоротитися, і у людства є всього близько 12 років, щоб це зробити.

1 червня 2017 року Дональд Трамп оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди, яку він назвав надто м'якою для провідних забруднювачів – Китаю та Індії, і такою, що ставить під загрозу промисловість США. Виконавши свою неоднозначну передвиборчу обіцянку, Трамп викликав різку критику з боку світових лідерів.

Докладніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі