Гарвардський психолог пояснив, чому люди не помічають прогрес і концентруються на негативі

Поділитися
Гарвардський психолог пояснив, чому люди не помічають прогрес і концентруються на негативі Гарвардський психолог розповів, чому люди концентруються на негативних новинах. © World Economic Forum / Flickr
За словами експерта, це пояснюєтся природою людської психології і принципами роботи ЗМІ.

Світ за останнє століття став кращим, демократичнішим і безпечнішим. Але людство не помітило цього через природу людської психології.

Про це під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі сказав професор психології Гарвардського університету Світен Пінкер.

"Пояснити песимізм можна через психологічний термін "евристика доступності". Люди оціннють ризик відповідно до того, як легко вони можуть пригадати подібні випадки у минулому. З цієї точки зору можна подивитися на те, як працюють новини. ЗМІ пишуть про речі, які сталися, а не те, чого не було. Ніхто ж з репотерів не виходив в ефір зі словами: "Ось я в країні, в якій не йде війна", чи "Я в школі, яка не була обстріляна". І якщо поєднати принципи сприйняття і роботи новин, то складається враження, ніби світ стає все більш небезпечним. Також існує такий психологічний феномен як "негативне провалля". Люди гостріше переживають погані речі, ніж позитивні", - пояснив психолог.

За словами Пінкера, бути песимістом не добре. Значно краще бути "точним" у своїх емоціях і судженнях.

"Добре і правильно бути поінформованим про загрози і страждання, коли вони відбуваються. Але також важливо знати, як їх можна скоротити", - зауважив він.

Минулого тижня видання Financial Times писало, що серед найбільших загроз на 2018 рік учасники Всесвітнього економічного форуму в Давосі називали можливе застосування зброї масового знищення. Крім того, серед ризиків були названі наслідки кліматичних змін. А економічні чинники, які традиційно називалися головними загрозами, тепер відійшли на другий план.

За подіями на Всесвітньому економічному форумі в Давосі і виступами його учасників стежте в спецтемі DT.UA.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі