Фукусіма: Японія може скинути радіоактивну воду в Тихий океан – Guardian

Поділитися
Фукусіма: Японія може скинути радіоактивну воду в Тихий океан – Guardian © digitalglobe.com
У сховищі перебуває більше мільйона тонн забрудненої води, але енергетична компанія заявляє, що до 2022 року їй не вистачить місця.

Міністр охорони навколишнього середовища Японії заявив, що оператору зруйнованої АЕС "Фукусіма-дайїчі" доведеться скидати величезну кількість забрудненої води з майданчика прямо в Тихий океан. Більше 1 мільйона тонн забрудненої води накопичилося в сховищі з тих пір, як в березні 2011 року в цьому районі вдарило цунамі, що викликало потрійну аварію, яка призвела до евакуації десятків тисяч жителів, пише британська газета The Guardian.

Tokyo Electric Power (Tepco) боролася з проблемою накопичення ґрунтових вод, які забруднюються, коли змішуються з водою, використовуваної для охолодження трьох пошкоджених активних зон реактора.

Tepco намагалася видалити більшість радіонуклідів з води, але не існує технології для очищення води від тритію – радіоактивного ізотопу водню. Прибережні атомні станції зазвичай скидають в океан воду, яка містить тритій.

У минулому році Tepco визнала, що вода в її резервуарах все ще містила забруднюючі речовини, крім тритію.

Зараз більше мільйона тонн забрудненої води міститься в майже 1000 резервуарах на майданчику АЕС Фукусіма-Даїчі, але комунальне підприємство попередило, що до 2020 року із-за браку резервуарів не вистачить місця.

"Єдиним виходом буде злив її в море і розбавлення", - сказав Йошиаки Харада на брифінгу у вівторок у Токіо.

Рішення про те, як утилізувати воду, прийматися не буде, поки уряд не отримає звіт від групи експертів. Інші варіанти включають випаровування рідини або зберігання її на суші протягом тривалого періоду.

В одному з недавніх досліджень, проведеному Хіроші Міяно, який очолює комітет з вивчення виведення з експлуатації "Фукусіма-даїчі" при Товаристві атомної енергії Японії, може знадобитися 17 років для скидання очищеної води після її розведення, щоб зменшити кількість радіоактивних речовин до рівнів, що відповідають стандартам безпеки.

Будь-яке рішення скидати стічні води в море викликало б негативну реакцію місцевих рибалок, які витратили останні вісім років на відновлення своєї промисловості.

Сусідня Південна Корея також висловила стурбованість тим, як це вплине на репутацію її власних морепродуктів.

Уряд витратив 34,5 млрд ієн на будівництво підземної стіни, щоб грунтові води не потрапили в три пошкоджених будівлі реактора. Стіні, однак, вдалося тільки знизити потік грунтових вод з приблизно 500 тонн на день до приблизно 100 тонн на день.

Японія зіткнулася з новим тиском для вирішення проблеми забрудненої води до того, як Токіо прийме Олімпійські і Паралімпійські ігри наступного літа.

Шість років тому під час міської заявки на проведення ігор прем'єр-міністр Сіндзо Абе запевнив міжнародне співтовариство, що ситуація "під контролем".

11 березня 2011 року стався найсильніший в історії Японії землетрус магнітудою 9,1, який викликав цунамі з висотою хвилі понад 40 метрів. Удар стихії обрушився на узбережжя, ставши причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1", де вийшла з ладу система охолодження реакторів. Це призвело до порушення герметичності споруд і радіоактивного зараження місцевості. Територію навколо станції покинули близько 300 тисяч жителів.

Катастрофа на АЕС "Фукусіма-1" стала найсерйознішою з часів Чорнобиля у 1986 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі