Фукс погрожував американському бізнесмену – Al Jazeera

Поділитися
Фукс погрожував американському бізнесмену – Al Jazeera
Фукса звинувачують у погрозах американському бізнесмену, причетному до продажу місць на інавгурації 45-го президента США.

Російсько-український олігарх Павло Фукс, який вів переговори з президентом США Дональдом Трампом і, як повідомляється, працює з його особистим адвокатом Рудольфом Джуліані, звинувачується у погрозах американському бізнесмену, причетному до продажу місць на інавгурації 45-го президента США.

Магнат з газової галузі та нерухомості був в люті через те, що два квитки, які він купив за 200 тисяч доларів, залишили його і українського парламентарія з поганими місцями. Про це повідомляє телеканал Al Jazeera з посиланням на два авторитетних джерела.

Нібито Фукс попередив бізнесмена, який сприяв здійсненню покупки, що він хоче повернути свої гроші, і якщо він їх не отримає, він "розірве його". Стверджується, що потім він неодноразово погрожував іншим особам, які беруть участь в угоді.

Магнат фігурував у розслідуванні Al Jazeera "Олігархи", яке транслювалося в січні 2018 року і показало, що Фукс як мінімум 10 років контактує з Трампом і його сином Дональдом Трампом-молодшим. Тоді він був провідним російським фахівцем з нерухомості. Він вів переговори з Трампом у період з 2008 по 2010 року про будівництво Trump Tower в Москві. Проект так і не був завершений.

Присутність на інавгурації 20 січня 2017 року щонайменше з дюжини українських політиків і бізнесменів, деякі з яких мають тісні зв'язки з РФ, зацікавила спеціального прокурора США Роберта Мюллера, повідомляє газета The New York Times. У повідомленні йдеться, що деякі українські гості "просували великі угоди і мирні плани" у відповідності з інтересами Кремля. Спецпрокурор Мюллер розслідує втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року. За даними газети, федеральні прокурори США ініціювали ряд інших розслідувань, які стосуються присутності українців на інавгурації.

Фукс, який був серед них, намагався повернутися до США в грудні 2017 року, але був затриманий і висланий американськими прикордонниками, які відкликали його візу, згідно з кількома джерелами. Олігарх, який володіє нерухомістю в Нью-Йорку і Маямі, пізніше заявив, що він став жертвою адміністративної помилки. Незрозуміло, чому прикордонники відмовилися впустити на територію країни українця, який емігрував з Росії в 2015 році.

Американські чиновники не прокоментували, чи було їх рішення пов'язане з імовірними загрозами Фукса бізнесменові, або з його більш широкої комерційною діяльністю, яка привернула увагу української влади. Річне розслідування Al Jazeera щодо східноєвропейських олігархів описало роль Фукса в покупці 160 мільйонів доларів заморожених активів, які, як вважається, були вкрадені в української держави.

Дані телеканалу свідчать про те, що продавець був українським бізнесменом-утікачем, близьким до проросійського екс-президента України Віктора Януковича. Бізнесмен і президент були серед тих, хто втік в розпал Революції Гідності в Україні в 2014 році, а тепер Янукович перебуває під захистом російського уряду. Зовсім недавно Фукс був сфотографований з Джуліані, особистим адвокатом Трампа, як в Нью-Йорку, так і в Харкові.

Кажуть, що колишній консультант з питань безпеки екс-мера Нью-Йорка надає консультації щодо поліпшення аварійних служб Харкова. Жителі Харкова розділені між людьми з прозахідними поглядами і тими, хто підтримує російський уряд. Чотири роки тому місто ледь не перетворилося на підтримуваний Росією сепаратистський анклав. Повідомляється, що Фукс безпосередньо працює з Джуліані над створенням харківського інвестиційного офісу в США.

У середині листопада минулого року Фуксу також нібито було відмовлено у в'їзді в Ізраїль. Нещодавно Фукс був затриманий і висланий з Мексики, куди прибув на приватному літаку з українським депутатом. Сам олігарх заперечує цю інформацію.

"Це підробка", – сказав він. "Я в Мексиці. Ось мексиканці, тому немає питань".

Пізніше він виступив із заявою, в якій звинуватив людину, яка вперше опублікувала цю історію, бізнесмена Михайла Бродського, в публікації "підроблених новин".

"Можливо, це було зроблено з метою подальшого вимагання грошей", - написав він.

"Найманець"

Фукс народився в Харкові в 1971 році і отримав прізвисько "Найманець" від своїх соратників. Він побудував бізнес-мережу поряд з колишнім мером Москви Юрієм Лужковим, якого російська влада згодом звинуватила в тому, що він "курував" втрату п'яти мільярдів доларів з міської скарбниці.

Колишній мер заперечував будь-які правопорушення і назвав звинувачення "політичним знущанням". За час правління Лужкова Фукс заробив сотні мільйонів доларів на нерухомості і очолив розвиток нового фінансового району, який сьогодні домінує на горизонті. Діловий центр "Москва-сіті" зіткнувся з фінансовими труднощами, оскільки його головному інвестору, казахстанському мільярдерові Мухтару Аблязову, пред'явили звинувачення у справі про шахрайство на шість мільярдів доларів. Розслідування продовжується досі.

Під час екскурсії по одному з своїх підприємств Фукс розповів російському телебаченню, що в молодості він бив людей.

"Мені не подобається, коли хтось мені бреше".

Він розповідав історію про своїх турецьких будівельників: "Під час ремонту я сказав їм не курити, але коли я приїхав, вони курили. Я знову попросив їх не палити".

– І вони продовжували курити?" - запитав ведучий.

– Так, і вони повинні були з'їсти свої недопалки, - відповів Фукс.

– Як гарно, - саркастично зауважив ведучий.

На тлі чуток про комерційні спори олігарх покинув Москву в 2015 році і переселився в Україну. Тепер він був підданий санкціям з боку російського уряду і не може в'їхати в країну.

Незважаючи на формальну суперечку з Росією, багато хто в Україні підозрює, що Фукс таємно діє за згодою Кремля. Після повалення Януковича уряд України був залучений в триваючий військовий конфлікт з Росією. На сході країни є кілька анклавів, які контролюються російськими військами.

З моменту прибуття Фукса в українську столицю Київ він встановив міцні зв'язки з впливовими політиками і накопичив активи, які раніше належали політикам і бізнесменам, близьким до Януковича. Він став провідною фігурою в газовій галузі, маючи друге місце за величиною дозволів на видобуток, згідно з даними ANTAC, групи по боротьбі з корупцією.

У серпні, після виходу документального фільму Al Jazeera, Фукса допитала українська прокуратура. Справа була зосереджена на тому, чи був він чи інші причетні до "надання допомоги невстановленим особам злочинної організації" в компрометації конфіскації 1,5 мільярда доларів, які були викрадені колишнім президентом Януковичем.

Жодних звинувачень поки не висунуто.

Ні Фукс, ні представник Джуліані не відповіли на запити про коментарі.

Нагадаємо, влада США почала перевірку щодо ряду громадян України, які були присутні на інавгурації президента США Дональда Трампа в січні 2017 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі