Франко-російський союз може відібрати в США лідерство – The Times

Поділитися
Франко-російський союз може відібрати в США лідерство – The Times Путін може отримати право одноосібно вирішувати майбутнє Сирії. Ілюстрація © Міноборони РФ
Якщо Лондон і Вашингтон будуть зволікати, то Москва одноосібно буде вирішувати майбутнє Сирії.

Флагман французького флоту авіаносець "Шарль де Голль" прямує до Перської затоки. На його борту – 24 бойові літаки, які втричі збільшать французькі сили в регіоні. Але більш важливо те, що він це стане символом геополітичного зсуву, який прискорили два теракти в останні кілька тижнів.

Для Франції і Росії спільною стала втрата в сукупності 350 невинних людей, яких вбили терористи "Ісламської держави" з 31 жовтня. Тепер ці дві країни де-факто об'єдналися і стали на чолі світової реакції, ігноруючи історію і погрожуючи перетворити США і Великобританію на підконтрольних собі гравців.

Про це в редакційній статті пише The Times. Зовсім не дивно, що президент Франсуа Оланд і його прем'єр-міністр в силу останніх подій в Парижі стали першими лідерами Європи, які оголосили знищення "Ісламської держави" своєю національною метою. Так само не дивно, що президент Володимир Путін, дізнавшись, що авіалайнер А321 над Єгиптом підірвали терористи, пообіцяв розправитися з винуватцями "будь-де на планеті".

Видання пригадує, що щось таке він говорив після терактів у Росії, перш ніж розв'язати другу війну в Чечні. Але дійсно дивує той факт, що Франція спробувала спочатку знайти партнерів у Європі відповідно до пунктів щодо безпеки Лісабонської угоди, але знайшла першого добровольця лише в Москві. Путін миттю наказав своїм генералам ставитися до французьких сил у Сирії як до союзників.

Англосаксонський світ, який ніс відповідальність за захист "старої" Європі 70 років тому, тепер грається в "доганялки". Девід Кемерон загострив свою риторику, закликаючи вдарити в "голову змія" у місті Ракка, яке "Ісламська держава" вважає своєю столицею. Але перш ніж відправити британські літаки, він хоче заручитися більшою політичною підтримкою Палати громад.

Водночас це перший місяць з 2007 року, коли в США немає власного авіаносця в акваторії Перської затоки. Найбільшим проявом американської солідарності з Францією після терактів у п'ятницю став візит Держсекретаря Джона Керрі в Париж.

Та хай би що відбувалося у розстановці глобальних політичних сил, баланс жорсткої сили на Близькому Сході змінюється і витісняє Вашингтон. Керрі пообіцяв, що впродовж найближчих тижнів у Сирії може відбутися "велика зміна". Можливо, він має рацію, але лише в тому разі, якщо Франція і Росія доб'ються успіху у спробі відрізати "Ісламську державу" від її джерел забезпечення. В такому разі Росія, яка окупувала частину України і підтримує сирійського диктатора Башара Асада, одноосібно буде визначати умови цієї "зміни" як єдина велика сила зі значними військами на сирійській території.

США лишаються незамінним лідером західних цінностей, але вони повністю відсутні у стратегічному вирішенні майбутнього Сирії. Президент США Барак Обама під час зустрічі з Путіним в Туреччині "сидів на місці прохача". Захід дуже близький до того, щоб передати лідерство у сирійському конфлікті Москві.

Через чотири роки після Арабської весни, Обама говорив про те, що мешканці Близького Сходу повинні самі вирішити свою долю. Насправді ж терористи і реваншистські військові диктатори взяли справу в свої руки. Путін скористався шансом порушити основи міжнародного закону, а потім влаштував собі неординарне повернення в міжнародну політику. Франція стала єдиною країною Заходу, яка ще до терактів відправила значні сили на війну з джихадом від Малі до Сахеля. Ще не пізно для США і Великобританії приєднатися з Францією і відстояти вирішальну роль для Заходу в сирійському конфлікті. Але час спливає.

Читайте також: США схвалює збільшення Росією кількості авіаударів по "Ісламській державі" в Сирії

У вересні 2014 року Франція приєдналася до США, щоб разом здійснювати повітряні удари по бойовиках угруповання "Ісламська держава" в Іраку після того, як екстремістське угруповання захопило значні території в Іраку і Сирії.

27 вересня канцелярія Франсуа Олланда повідомила, що авіація Франції Франції перші удари з повітря по позиціях терористів угруповання ІДІЛ в Сирії. У документі Єлисейського палацу зазначалося, що удари координувалися з партнерами Франції з міжнародної коаліції проти ІДІЛ, очолюваної США.

13 листопада в результаті серії терактів в Парижі загинули 132 людини, ще близько 400 осіб постраждали. Відповідальність за теракти взяло на себе терористичне угрупування "Ісламська держава".

Отмечатеся, що після терактів Франція почала масове бомбардування позицій терористів "Ісламської держави".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі