Французький авіаносець знищив два об'єкти ІД в Іраку

Поділитися
Французький авіаносець знищив два об'єкти ІД в Іраку На борту "Шарля де Голля" базуються 26 бойових літаків
У понеділок відбулися перші бойові вильоти французької палубної авіації в регіоні.

Удари французької авіаносця "Шарль де Голль" знищили два об'єкти бойовиків "Ісламського держави" на території Іраку, передає РИА Новости.

Раніше Генштаб Франції повідомляв, що в понеділок, 23 листопада, винищувачі, які дислокуються на борту авіаносця, здійснили перші бойові вильоти в повітряний простір Іраку та Сирії з метою нанесення ударів по позиціях ІД.

"Шарль де Голль" прибув у район Східного Середземномор'я в ніч на неділю. Очікується, що похід авіаносця триватиме не менше чотирьох місяців.

На кораблі базуються 18 винищувачів Rafale, вісім надзвукових палубних штурмовиків Dassault Super Etendard, а також два палубних літаки дальнього радіолокаційного виявлення Hawkeye. Команда судна складається з 1,9 тисячі осіб.

Про застосування авіаносця "Шарль де Голль" у військовій операції проти ІД заявив у неділю міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Міністр уточнив, що Франція задіює в регіоні 38 одиниць винищувальної авіації. Крім 26 винищувачів і штурмовиків, які знаходяться на борту "Шарля де Голля", ще 12 винищувачів Rafale і Mirage 2000 дислокуються на військових аеродромах Йорданії та Об'єднаних Арабських Еміратів.

Читайте також: Начальник французького Генштабу сумнівається в швидкій перемозі над ІДІЛ

Франція активізувала боротьбу проти "Ісламської держави" після терактів 13 листопада в Парижі, в результаті яких загинуло 129 осіб. Відповідальність за атаки взяла на себе ІД.

Після трагічних подій глава держави ввів надзвичайний стан, посилив контроль на кордонах країни. У Франції оголошений триденний траур.

Олексій Їжак у статті для ZN.UA Diabolus ex machine аналізує наслідки терактів в Парижі 13 листопада для системи міжнародних відносин. Росія використовувала атаки терористів для виходу з міжнародної ізоляції, в якій вона опинилася після анексії Криму та збройної агресії в Донбасі. "В результаті недавніх терактів на руки Росії прийшов джокер, який значно посилив її карти. Це не флеш-рояль, але сильна комбінація. Вона дозволяє не тільки блефувати, але і розкрити карти при досить високих ставках", − стверджує автор.

"Потрібно визнати, що російське участь корисно Заходу для боротьби з ІГ. Захід сказав колективне "та" співпраці з Росією в сирійському конфлікті, незважаючи на те, що Мінські угоди ще не виконані", − йдеться в статті.

Нагадаємо, президент США Барак Обама рекомендував Росії боротися з "Ісламським державою" в Сирії, а не захищати Асада. На саміті АСЕАН в Малайзії Обама сказав, що керівництву РФ "слід націлюватися саме на людей, які вбили російських громадян". Президент США мав на увазі теракт на борту авіалайнера A321, який забрав життя більше 200 російських громадян.

30 вересня Росія офіційно заявила, що завдала авіаударів в Сирії, після того, як верхня палата російського парламенту дала президенту РФ Володимиру Путіну дозвіл використовувати збройні сили по всьому світу.

З моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку режиму Асада, в той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі