Франція провела рідкісне моделювання стримуючого ядерного удару

Доповнено
Поділитися
Франція провела рідкісне моделювання стримуючого ядерного удару © theaustralian.com.au
Моделювання сталося після того, як Росія припинила дію Договору про ядерні сили середньої дальності епохи Холодної війни слідом за оголошенням США про вихід з пакту.

У вівторок Франція повідомила, що Військово-повітряні сили країни провели рідкісну симуляцію місії з ядерного стримування, після того, як США оголосила про плани вийти Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), передає Reuters.

11-годинна місія включала дозаправку, перевірку всіх фаз місії атаки із застосуванням багатоцільового винищувача четвертого покоління Rafale.

"Ці реальні удари заплановані в життя системи озброєнь", - заявив спікер ВПС Франції полковник Сиріл Дювівье. "Вони проводяться через досить регулярні проміжки часу, але залишаються рідкісними, тому що справжня ракета запускається без боєголовки".

У заяві не сказано, коли було проведено випробування.

Франція щорічно витрачає близько 3,5 мільярдів євро на підтримку своїх запасів підводної і повітряної ядерної зброї. Вона планує модернізувати свої потужності, щоб витрачати 5 мільярдів євро на рік до 2020 року.

[quote position="1"]

1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД.США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД.

Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі