Формат миротворчої місії вкаже на ставлення світу до війни в Донбасі - RFERL

Поділитися
Формат миротворчої місії вкаже на ставлення світу до війни в Донбасі - RFERL Формат відправки миротворців в Донбас багато про що скаже. © United Nations Photo/Flickr
Світова спільнота може або стати на бік України, або повірити у вигадки Кремля.

Миротворці? Які миротворці? Виступаючи на прес-конференції у В'єтнамі минулого тижня, Володимир Путін сказав, що він нічого не знає про будь-які пропозиції відправити миротворців ООН в Донбас.

Лідер Кремля запевняв, що нічого не чув, нічого не знає, а отже жодних пропозицій "не існує". Але у вересні саме Путін запропонував відправити дуже обмежений миротворчий контингент в Донбас.

Про це пише олгядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи, що пропозиція Москви була значно скромнішою від того, на чому наполягав Київ. Якщо українська сторона хотіла бачити "блакитні каски" на всіх захоплених територіях своїх східних областей, а також на українсько-російському кордоні, то Путін пропонував розмістити їх лише вздовж лінії розмежування.

Очевидною метою російської пропозиції було вдати, ніби Росія виконує одну з ключових вимог України, а насправді нічого такого вона не робить. Однак, після того, як її озвучив Путін, ідея про відправку миротворців у східні українські регіони почала жити власним життям.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав, що резолюція Ради безпеки ООН про місію майже готова. А Wall Street Journal писало, що спеціальний представник США щодо України Курт Волкер хоче запропонувати відправку 20 тисяч миротворців під час зустрічі з "сірим кардиналом" Кремля Владиславом Сурковим у Белграді.

"Якщо миротворців хоч колись відправлять в Україну, масштаби цього розміщення дуже важливі. І не лише тому, що це вирішить ефективність місії. Місце розміщення миротворців може стати сильним сигналом про те, як міжнародна спільнота ставиться до війни на Сході України. Якщо їх відправлять на лінію розмежування, це закріпить міф Москви про те, що війна в Донбасі - це внутрішня проблема, і Росія нібито лише допомагає з переговорами. Але якщо їх розмістять на всій окупованій території і на українсько-російському кордоні, це буде визнанням війни в Донбасі тим, чим вона є - російською військовою агресією", - йдеться в статті.

Раніше повідомлялося, що Вашингтон запропонував Києву не вносити конкуруючу резолюцію щодо миротворців ООН в Донбасі у відповідь на російську ініціативу і спробувати досягти домовленості, повідомив спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Дипломат зазначив, що кілька років тому українська сторона озвучила ідею про розміщення миротворчої місії ООН і тоді Росія не була готова вивчити її. Коли Росія представила свою резолюцію щодо миротворців у вересні, Україна готова озвучити власну пропозицію.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі