Фінляндія обговорює можливість вступу в НАТО і відмови від нейтралітету – FT

Поділитися
Фінляндія обговорює можливість вступу в НАТО і відмови від нейтралітету – FT Фінляндія обговорює можливість вступу в НАТО. Ілюстрація © evrokatalog.eu
Новий уряд серйозно розглядає можливість приєднання до Альянсу через агресію Росії проти України.

Чотири роки тому, коли попередній уряд Фінляндії прийшов до влади, питання про вступ в НАТО для країни було заборонено піднімати. Але тепер, коли після виборів у минулу неділю владу отримає нова команда, членство в Альянсі перестане бути табу і активно обговорюється.

Про це повідомляє Financial Times, додаючи, що відмова Фінляндії від багаторічного нейтралітету пов'язана з російською агресією проти України і постійними військовими провокаціями в Балтії і в Східній Європі. Нещодавно Гельсінкі разом з іншими північноєвропейськими столицями зробили спільну заяву про виклики для безпеки в Європі. Норвегія, Фінляндія, Данія і Швеція домовилися тісніше співпрацювати у військовій сфері, обмінюватися даними розвідки та проводити спільні навчання.

Нині ж перспектива вступу в НАТО викликає в Гельсінкі дебати про те, чи спровокує цей крок Росію, з якою у Фінляндії аж 1300 кілометрів спільного кордону.

"Звісно, повинні бути глибокі дебати щодо членства в НАТО", - сказав майбутній прем'єр-міністр Фінляндії Юха Сіпіле.

Сам політик виступає проти такого кроку, але визнає: "Нам треба дуже обережно прийняти це рішення, тому що зараз ми просто не можемо закрити двері для членства".

Експерти ж кажуть, що тема вступу в НАТО стала актуальною через появу відчуття небезпеку у фінів після того, як Росія почала себе агресивно поводити в Європі.

"Поки не йдеться про страх перед появою танків. Просто кожного разу, коли СРСР і Росія починали поводитися непередбачувано, Фінляндію завжди це теж в це втягували", - пояснив говлоний дослідник фінського Інституту закордонних справ Чарлі Салоніус-Пастернак.

В цей же час, Україна сумнівається в доцільності вступу в Північноатлантичний Альянс. Міністр закордонних справ Павло Клімкін засумнівався в здатності НАТО протистояти гібридній війні. При цьому Він зазначив, що питання вступу України в НАТО "значною мірою залежить не тільки від України, а й від НАТО. На сьогодні в НАТО немає консенсусу з багатьох питань розвитку самого альянсу. НАТО – достатньо складно структурована організація, в якій є, наприклад, Канада і є Туреччина. Тобто багато залежатиме від розвитку самого НАТО найближчим часом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі