Ердоган натякнув Росії на ризик втратити свої економічні інтереси в Туреччині через дії в Сирії

Поділитися
Ердоган натякнув Росії на ризик втратити свої економічні інтереси в Туреччині через дії в Сирії Росія може втратити дружбу з Туреччиною через свої дії в Сирії © kremlin.ru
Президент Туреччини нагадав Росії про заплановане будівництво АЕС і газопроводу "Турецький потік", яких Москва може втратити через своїх дій в Сирії.

Росія має ділові інтереси в Туреччині у сфері атомної енергетики і природного газу, про які вона повинна пам'ятати, реалізуючи свою зовнішню політику, заявив у четвер президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

Відносини Туреччини та Росії традиційно вважалися партнерськими, але після початку військової операції російської авіації в Сирії демонструють ознаки охолодження. Офіційний Стамбул, зокрема, різко відреагував на порушення повітряного простору Туреччини російським військовим літаком.

"Ми стурбовані тим фактом, що дії Росії можуть призвести до втрати її економічних інтересів у Туреччині", - зазначив Ердоган.

"Якщо росіяни не побудують АЕС "Аккую", її прийдуть і побудують інші", - заявив президент Туреччини, відповідаючи на питання про те, чи можуть нещодавні інциденти між Москвою та Анкарою вплинути на подальший розвиток цього проекту.

"Вони вже вклали $ 3 млрд в цей проект. У зв'язку з цим в інтересах Росії діяти уважніше", - наводить газета "Хюррієт" слова Ердогана, прямуючого з візитом у Японію.

АЕС "Аккую" в Туреччині будується за схемою BOO (build-own-operate, "будуй-володій-експлуатуй"). Власником АЕС виступає російська сторона. Компанії "Росатому" зараз володіють контрольною часткою у капіталі АТ "Аккую Нуклеар", що реалізує проект. Станцію планується ввести в експлуатацію в 2022 році.

Ердоган також нагадав, що саме Туреччина активніше інших закуповує російський газ. "Ми - покупець номер один природного газу з Росії. Втратита Туреччини було б великою втратою для Росії", - підкреслив Ердоган.

В нинішньому році, після втрати Росією України як головного покупця російського газу, Туреччина вийшла на друге місце за величиною ринку експорту газу "Газпрому". Найбільшим покупцем поки залишається Німеччина. У 2014 році "Газпром" експортував до Туреччини 27,4 млрд куб. м газу. Російський газ поставляється до Туреччини безпосередньо по газопроводу "Блакитний потік" через Чорне море і по Трансбалканському газопроводу, транзитом через Україну, Молдову та Болгарію. Крім того, Москва поки не може домовитися з Анкарою про будівництво ще одного газопроводу - "Турецького потоку". На сьогодні його планована потужність вже урізана в два рази - з планованих 60 млрд кубів газу прокачування до 32 млрд кубів.

Перше порушення Росією повітряного простору Туреччини відбулося 3 жовтня. Генсек НАТО Йенс Столтенберг назвав його мало схожим на випадковість. МЗС Туреччини викликало посла РФ для пояснень.

Декількома днями пізніше Росія допустила другий випадок порушення своїми літаками повітряних кордонів Туреччини. Як заявив глава НАТО, друге поспіль порушення Росією повітряного простору Туреччини не виглядає випадковим.

США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД". У Росії ж висловили намір бомбити Сирію ще 3-4 місяці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі