Ердоган і Путін досягли угоди по Ідлібу — ЗМІ

Поділитися
Ердоган і Путін досягли угоди по Ідлібу — ЗМІ У четвер президенти Туреччини і Росії провели переговори щодо Сирії © Фокус
Президенти домовилися про створення коридору безпеки для сирійської провінції Ідліб.

Президент Росії Володимир Путін і президент Туреччини Тайіп Ердоган домовилися в четвер про створення коридору безпеки для сирійської провінції Ідліб, повідомив журналістам в Москві міністр закордонних справ Сергій Лавров.

У четвер Путін зустрівся з Ердоганом у Москві на переговорах щодо сирійського Ідлібу, які тривали більше шести годин, передає Reuters.

У Росії Ердогана супроводжують міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу і міністр оборони Хулуси Акар, а також інші високопоставлені представники уряду. Обидва лідери підкреслили необхідність досягнення угоди на початку кремлівських переговорів.

У своєму вступному слові в Кремлі Путін подякував Ердогану за те, що він прийняв запрошення до переговорів після нещодавньої ескалації.

"Спасибі, що прийшли. Завжди є про що поговорити, але зараз ситуація у відомому районі - Ідліб - настільки загострилася, що вимагає нашої прямої, особистої розмови", - сказав він, висловлюючи співчуття з приводу загиблих солдатів.

"Загибель людей - це завжди велика трагедія. На жаль, як я вам говорив по телефону, ніхто, включаючи сирійських військових, не знав про їх (турецьких солдатів) місцезнаходження", - додав він.

Далі Путін сказав, що сили сирійського режиму понесли великі втрати в Ідлібі, останньому оплоті опозиції в Сирії.

"Нам треба поговорити про ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день, щоб нічого подібного не повторилося і щоб це не зруйнувало російсько-турецькі відносини, до яких я і, як я знаю, ви теж відноситесь дуже обережно", - повідомив він.

Сирійський режим і його союзники, Росія та Іран, послідовно порушували умови припинення вогню в 2018 році, розпочавши з 12 січня часті атаки в провінції Ідліб.

Особливо з квітня 2018 року напади на останній оплот опозиції різко посилилися і викликали нові хвилі потоків біженців, які рухаються до турецького кордону, ставлячи країну, в якій вже знаходиться 3,7 мільйона сирійських біженців, у скрутне становище.

В результаті Туреччина, яка має другу за величиною армію в трансатлантичному альянсі НАТО, в останні тижні направила війська і техніку в регіон, щоб зупинити просування сирійського режиму і уникнути хвилі біженців.

Однак інцидентом, який послужив переломним моментом у регіональній напруженості, стало вбивство більше 34 турецьких солдатів в ході нападів режиму в минулому місяці. У відповідь Анкара запустила операцію "Весняний щит" проти цілей режиму в Ідлібі.

В даний час турецькі солдати розміщені в регіоні для захисту місцевого населення і контртерористичних груп. Тим не менш, незважаючи на військову ескалацію, Анкара також докладає зусиль для підтримання дипломатичних каналів з Росією в надії знайти політичне рішення, закликаючи підтримати країну мирні угоди і забезпечити негайне припинення вогню.

В останні кілька років Ердоган і Путін тісно співпрацювали, намагаючись вирішити дев'ятирічний конфлікт, довівши, що унікальний діалог між двома лідерами може в кінцевому підсумку подолати розбіжності. Їм вдалося узгодити свої інтереси, уникнувши прямої конфронтації між своїми силами в Сирії, хоча Москва підтримувала режим Башара Асада, а Анкара підтримувала опозиційні угруповання. І Росія, і Туреччина, схоже, хочуть уникнути зіткнення, незважаючи на конфлікт інтересів у провінції Ідліб, що ускладнює переговори про взаємоприйнятний компроміс.

Переговори в Москві ознаменувалися 10-ма зустрічами за останні майже рік між Путіним і Ердоганом, які називають один одного "любий друг" і відточують витончене мистецтво торгуватися, передає dailysabah.

В останні дні стосунки були напруженими, і обидві сторони обмінювалися звинуваченнями в порушенні угоди в Сочі, що створило буферну зону і дозволило розмістити 12 турецьких спостережних постів.

У жовтні минулого року вони досягли угоди про розгортання своїх сил через північно-східний кордон Сирії, щоб заповнити порожнечу, викликану різким виведенням американських військ президентом Дональдом Трампом. До цього вони уклали низку угод, згідно з якими бойовики опозиції з різних районів Сирії рушили в Ідліб, а в 2018 році були створені зони деескалації в Ідлібі.

Читайте також: Монстр Асад переміг: Сирія отруїла Близький Схід на роки вперед – The Economist

Туреччина направила тисячі солдатів в Ідліб, щоб відобразити сирійську армію, в той час як Росія, яка допомогла Асаду повернути більшу частину території країни, дала зрозуміти, що не буде сидіти склавши руки, щоб Туреччина розгромила війська.

Міністерство оборони Туреччини заявило, що за останні 24 години було знищено чотири танки, п'ять ракетних установок і дюжина військових машин в результаті артилерійських та авіаударів.

Спроба сирійського режиму захопити Ідліб змусила близько мільйона мирних жителів покинути свої будинки і спонукала Ердогана відкрити кордон Туреччини з Грецією для біженців і мігрантів.

Туреччина приймає близько 3,6 млн. сирійських біженців і заявляє, що не може впоратися з цим. Ердоган попередив Європу в середу, що вона повинна підтримати "політичні та гуманітарні рішення Туреччини по Сирії", якщо вона хоче уникнути повторення міграційної кризи 2015 року.

Анкара хоче, щоб сили Асада припинили наступ на провінцію і відступили за лінію, узгоджену у рамках угоди 2018 року з Росією, укладеної за посередництва Сочі.

Туреччина давно підтримує деякі опозиційні групи, що борються проти Асада, але її пріоритет зараз полягає в тому, щоб зупинити черговий приплив біженців.

Кремль, який почав повітряну війну у підтримку Асада в 2015 році, бачить в цьому ключовий успіх зовнішньої політики Путіна - завдяки знову знайденому впливу та військових базах в Сирії, які роблять Москву основним гравцем на Близькому Сході.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі