Ердоган хоче повноцінного членства в ЄС

Поділитися
Ердоган хоче повноцінного членства в ЄС © kremlin.ru
Пропозиції про партнерство з блоком його не влаштовують.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган хоче бачити свою країну тільки повноправним членом Європейського союзу і відхиляє пропозиції про партнерство з блоком. За його словами, Туреччина наразі виконала усі взяті на себе зобов'язання. Про це він сказав в інтерв'ю італійському виданню La Stampa перед візитом до Риму, де він зустрівся з Папою Римським, пише "Європейська правда".

Тепер президент Туреччини вимагає від ЄС почати виконувати свої зобов'язання.

"Ми хочемо повного членства в ЄС. Ми не приймемо ніякого іншого рішення. Туреччина зробила все, що потрібно для виконання критеріїв вступу в Європейський Союз. Однак приєднання - це двосторонній процес, і ЄС має почати виконувати свої обіцянки", - сказав Ердоган.

За його словами ЄС блокує процес вступу в блок і звинувачує Туреччину у відсутності прогресу.

"Це несправедливо. Деякі країни Європейського Союзу також пропонують адаптувати альтернативні варіанти повного членства Туреччини, але це також несправедливо", - додав Ердоган.

Напередодні президент Франції Еммануель Макрон під час спільного брифінгу з турецьким лідером Раджепом Тайіпом Ердоганом в Парижі заявив про те, що Туреччині можуть запропонувати "партнерство" з Євросоюзом замість перспективи повноцінного членства.

Макрон нагадав про арешти після спроби перевороту в Туреччині в 2016 році, а також про занепокоєння щодо захисту прав людини в країні. На думку французького президента, через це прогрес євроінтеграції Туреччини неможливий. Оскільки демократичні країни мають поважати верховенство закону.

Восени турецький президент заявив про те, що його країна більше не зацікавлена в членстві в Європейському Союзі, але, в той же час, Анкара не збирається в односторонньому порядку виходити з переговорів з Брюсселем.

Відносини між Туреччиною та країнами ЄС погіршилися після невдалої спроби перевороту в липні 2016 року, коли в країні почалися масові арешти і скорочення. Під час дії режиму надзвичайного стану були заарештовані близько 50 тисяч людей, а понад 110 тисяч звільнили з державної служби або позбавили військових звань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі