Експерт назвав основні уроки для України в ситуації з прагненням Албанії і Македонії в ЄС

Поділитися
Експерт назвав основні уроки для України в ситуації з прагненням Албанії і Македонії в ЄС © Flickr/Петро Порошенко
Для успішного курсу на євроінтеграцію Україна повинна вчитися на помилках балтійських країн.

Албанія і Північна Македонія продовжують своє прагнення в Європейський Союз. Але країн-членів ЄС лякають масштабні невирішені проблеми країн. Україна, яка також є претендентом на вступ, могла б повчитися на прикладі інших, розповів ZN.UA Володимир Цибульник.

Серед уроків, що Україні слід було б витягти з прикладу Албанії та Північної Македонії, експерт назвав чотири.

По-перше, українська влада повинна мати на увазі, що ряд рішень ЄС у контексті розширення все частіше мотивуються політичною доцільністю, а не об'єктивними оцінками реальної ситуації в країнах-претендентах.

Умови та методологія Європейського союзу можуть бути в будь-який момент змінені. Тому, Україні слід бути постійно готовою і мати запасні маршрути на шляху до членства в Євросоюзі. До того ж, політики в боротьбі за лідерство в ЄС можуть нехтувати не тільки єдиними цілями Євросоюзу, але і, не замислюючись, грати долями країн-претендентів на членство. Цим вони можуть завдавати шкоди і собі, і тим країнам, які прагнуть приєднатися до ЄС.

Також, приклад Албанії та Північної Македонії ще раз підтвердив, що членство в Євросоюзі неможливо без членства в НАТО.

Раніше міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко оголосив про продовження участі України в операції НАТО в Афганістані. Він зазначив, що Україна є надійним партнером Сполучених Штатів і НАТО і буде продовжувати робити свій внесок у відновлення миру і стабільності в Афганістані, приймаючи участь в операції НАТО "Рішуча підтримка" до тих пір, поки буде потреба у допомозі афганському народу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі