Екс-посол США розкритикував Канаду за "слабкість" перед Росією – Globe and Mail

Поділитися
Екс-посол США розкритикував Канаду за "слабкість" перед Росією – Globe and Mail Макфол звинуватив Канаду у "слабкості" і страху перед гнівом Кремля.
Макфола обурило, що Оттава не ухвалила свій "Список Магнітського".

Колишній посол США в Росії Майкл Макфол переконаний, що Канаді варто було б ухвалити власний аналог "списку Магнітського" навіть попри те, що це розлютить Кремль.

Про це сьогодні пише канадська газета Globe and Mail, додаючи, що колишнього американського дипломата обурила відмова міністра закордонних справ Канади Стефана Діона ухвалювати такий список, хоча усі партії закликали це зробити.

Міністр пояснив, що він намагається налагодити зв'язки з режимом Володимира Путіна. А подібні санкції проти Росії ускладнять йому роботу. Крім того, вони можуть "нашкодити інтересам канадців, які намагаються вести бізнес в Росії". Він також наголосив, що чинних законів в Канаді вистачить, щоб покарати винних у порушенні прав людини.

Однак Макфол з ним не погодився і нагадав, що адміністрація Барака Обами чула подібні аргументи з боку бізнесу і чиновників в США. Але американський президент все одно підписав "список Магнітського" в 2012 році.

"Коли режим підтримує порушників прав людини і потім порушує міжнародне право, то на це є лише одна відповідь і це – сила. Ідея, що якщо ми не приймемо подібний закон зараз, то яким чином росіяни будуть до нас краще ставитися, дійсна в короткостроковій перспективі. Але в довгостроковій – це ознака слабкості, а не сили", - наполіг Макфол.

Видання також нагадує, що минулого тижня в посольстві Росії у Канаді застерегли, що ухвалення "списку Магнітського" може призвести до "чергового непотрібному ускладненню російсько-канадських відносин".

Читайте також: НАТО і ЄС збираються оголосити про спільну боротьбу проти дій Росії – NYT

Нещодавно США розширили санкційний "список Магнітського". Наголошується, що в списку тепер фігурує екс-заступник очільника Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації Олексій Анічин - уродженець Севастополя. Примітно, що американська сторона в своєму повідомленні називає його громадянином України. Анічин обіймав посаду заступника голови МВС РФ до червня 2011 року.

"Список Магнітського" (також закон Магнітського) прийнятий в США в грудні 2012 року. Він вводить персональні санкції проти осіб, винних у порушенні прав людини та принципу верховенства права в Росії. Названий в пам'ять померлого у в'язниці адвоката Сергія Магнітського. Спочатку його фігурантами стали особи, причетні до вбивства правозахисника.

Нагадаємо, 37-річний юрист інвестиційного фонду Hermitage Capital Магнітський, що звинувачувався за статтею 199 КК РФ (ухилення від сплати податків), помер 16 листопада 2009 року в СІЗО "Матроська тиша". Комплексна судмедекспертиза встановила, що причиною смерті аудитора стало поєднання декількох захворювань, а також недоліки в наданні медичної допомоги та несвоєчасна діагностика захворювань. Смерть юриста викликала широкий суспільний резонанс.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі