Джонсон не піде у відставку навіть у разі оголошення вотуму недовіри — The Times

Поділитися
Джонсон не піде у відставку навіть у разі оголошення вотуму недовіри — The Times
Технічно у Джонсона не буде юридичного зобов'язання піти у відставку, якщо він отримає вотум недовіри. Але експерти попередили, що ця ситуація ризикує "втягнути королеву в політику" і поставить її в "ганебне становище".

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон не піде у відставку, навіть у разі оголошення вотуму недовіри її уряду у парламенті, щоб 31 жовтня вивести країну з ЄС без угоди. Про це пише газета The Times.

Провідний радник прем'єра і один з архітекторів кампанії за вихід з ЄС Домінік Каммінгс минулого тижня заявив колегам, що Джонсон не піде, навіть якщо консерватори, які виступають проти Brexit, підтримають лейбористів і проголосують за відставку уряду.

Джонсон може залишитися прем'єром, навіть якщо б депутати-консерватори змогли сформувати "уряд національної єдності", що протистоїть "жорсткому" Brexit. Він проігнорує результати голосування про довіру і призначить загальні вибори, які відбудуться незабаром після виходу Британії з ЄС.

Експерти з конституції підтвердили, що технічно у Джонсона не буде юридичного зобов'язання піти у відставку, якщо він отримає вотум недовіри. Але вони попередили, що ця ситуація ризикує "втягнути королеву в політику" і поставить її в "ганебне становище", тому що вона зіткнеться із закликами до зміщення прем'єра.

Якщо Палата громад проголосує за недовіру уряду Джонсона, то почнеться 14-денний період, протягом якого депутати можуть спробувати сформувати альтернативний уряд. Якщо вони цього не зроблять, повинні бути оголошені загальні вибори.

Відмова Джонсона піти у відставку, навіть якщо депутати вважають, що у них є більшість, необхідну для формування альтернативного уряду, викличе конституційну кризу і може призвести до закликів до королеви втрутитися в ситуацію.

Джонсон раніше заявляв, що угода, узгоджена його попередницею з Брюсселем, мертва. Він обіцяв, що Велика Британія вийде з ЄС при будь-якому розкладі в обумовлені з Брюсселем терміни - 31 жовтня.

Джонсон вступив на посаду прем'єра у кінці липня, змінивши Терезу Мей. Докладніше про те, чому відставка Мей може стати ключем до виходу з кризи Brexit, читайте у матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі