"Джеймстаунський фонд" прокоментував своє внесення до списку небажаних організацій РФ

Поділитися
"Джеймстаунський фонд" прокоментував своє внесення до списку небажаних організацій РФ У травні 2015 року Держдума РФ у третьому читанні прийняла закон про "небажані організації" в Росії © Госдума РФ
Росія звинуватила структуру у розпалюванні етносепаратизму в національних республіках та пропаганді "відділення деяких територій".

Внесення глобальної дослідницької та аналітичної групи "Джеймстаунський фонд" у список небажаних на території Росії організацій жодним чином не вплине на роботу структури. Про це йдеться в заяві очільника відомства, оприлюдненій напередодні.

Президент фонду Ґлен Ховард зазначив, що організація не має офісів у РФ, чи співробітників, які працюють на території країні. Крім цього, внесення до списку небажаних не зупинить фонд при висвітленні подій на Північному Кавказі.

"Відтак, проблема визнання "небажаними" від початку була теоретичною і не вплине на нашу діяльність та подальші повідомлення щодо регіону, – каже Ховард. – Натомість внесення фонду до переліку "небажаних організацій" може мимоволі підвищити його помітність та аудиторію".

Президент фонду також зазначив, що в організації пишаються своїм дослідженням черкеського етносу, яке, з поміж усіх інших, виокремили й у РФ.

Напередодні, 8 квітня, рішенням Генпрокуратури Росії було внести "Джеймстаунський фонд" до списку небажаних організацій. Основна причина – діяльність організації "загрожує основам конституційного ладу і безпеки" Росії, а аналітики фонду займаються "розпалюванням етносепаратизму" в національних республіках та пропагандою "відділення деяких територій" від Росії.

Читайте також: У зверненні до росіян Путін порівняв коронавірус з печенігами і половцями

Нагадаємо, що у травні 2015 року Держдума РФ у третьому читанні прийняла закон про "небажані організації" в Росії.

Згідно з документом, "небажаною" може бути визнана іноземна або міжнародна неурядова організація, яка "становить загрозу основам конституційного ладу Росії, її обороноздатності і безпеці".

Рішення про внесення організації до списку "небажаних" буде приймати Генпрокуратура Росії за погодженням з міністерством закордонних справ. Російські відділення організацій, які потраплять до такого реєстру, будуть закриті. За порушення закону передбачений штраф від 5 тисяч до 100 тисяч рублів, за повторне порушення – позбавлення волі до шести років.

У грудні 2016 року влада Росії внесла Світовий конгрес українців у так званий "патріотичний стоп-лист" на тимчасовій основі

Президент Конгресу зазначив абсолютно непрозорий спосіб внесення СКУ в "стоп-лист" - до представників організації ніхто не звертався, ніхто не повідомив про те, що питання розглядається, ніхто не надав можливості висловити свою позицію. Про те, що організація включена в список, СКУ дізналися з повідомлень ЗМІ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі