Джерело "панамського архіву" пояснило свої мотиви

Поділитися
Джерело "панамського архіву" пояснило свої мотиви Ініціатор "панамського" "зливу" висунув вимоги світовим лідерам © theguardian.com
Особа, що ховається під псевдонімом "Джон Доу", висловила готовність передати журналістам нові дані.

Викривач, який передав журналістам "панамські документи", пояснив свій вчинок необхідністю боротися з "всепроникною катастрофічною корупцією".

Про це йдеться в статті, опублікованій від імені "Джона Доу" у німецької газети SüddeutscheZeitung, повідомляє Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Автор публікації запевнив, що він не працює на будь-яких уряд або спецслужб. У той же час, "Джон Доу" вказав на негативні наслідки, які породжує масштабна корупція й ухилення від сплати податків.

"Одна з головних світових проблем сьогодні - майнове розшарування і нерівність доходів. Боротися з ним майже неможливо, а його причина - всепроникна, катастрофічна корупція", – йдеться в статті.

"Доу" висловив готовність передати журналістам нову інформацію, а також зажадав від влади різних країн прийняти закони, що захищають викривачів. Ще одним з його пропозицій стало введення обов'язкової публікації даних комерційних компаній, включаючи інформацію про справжніх кінцевих бенефеціарів.

3 квітня Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями і відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі – панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

Росії присвячена значна частина розслідування – у ній стверджується, що близькі Володимиру Путіну люди через банк "Росія" і панамські офшорні компанії "відмили" понад 2 млрд доларів.

Також у матеріалах ICIJ, йдеться про те, що президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створені три офшорні компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі