Довгоочікувана перепалка на теледебатах в США показала політичну недосвідченість Трампа – ЗМІ

Поділитися
Довгоочікувана перепалка на теледебатах в США показала політичну недосвідченість Трампа – ЗМІ
Дональд Трамп і Хілларі Клінтон сперечалися про робочі місця в США, расові питаннях і про готовність бути президентом.

Теледебати між Хілларі Клінтон і Дональдом Трампом були одною з найбільш очікуваних політичних "перестрілок". Клінтон і Трамп зустрілися в понеділок ввечері, 26 вересня, на одних з найбільш очікуваних президентських теледебатах у сучасній політичній історії США. Кандидати в президенти США пропонували кардинально різні бачення того, в якому напрямку вони поведуть країну, атакували один одного, намагаючись вдарити в найбільш "хворі місця", йдеться в статті агентства Bloomberg.

Це була гаряча суперечка між кандидатами в президенти США, яка, як повідомляє телеканал CNN, закінчилася на користь Клінтон. Західні видання після цих теледебатів майже всі були одностайні в своїй думці: кандидат від демократів обійшла кандидата від республіканців по всіх позиціях.

Очевидні промахи

Серед онсовних помилоки кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа на теледебатах в США були його заяви про війну в Іраку. Він стверджував, що спочатку був проти війни в Іраку, що суперечить його заявам від 2003 року. Він також невдало кинув фразу про боротьбу Клінтон з "Ісламською державою", нібито вона боролася з угрупуванням все життя, але ІД з'явилася пізно. В 2014 році, коли ІД захопила великі території Іраку і Сирії, Клінтон вже перестала виконувати обов'язки держсекретаря США.

Кандидат від демократів також "зіграла" на суперечливості заяв мільярдера. Так, вона нагадала йому його вислів, що кліматичні зміни - це "вигадка китайців". На що він почав стверджувати, що такого не говорив, хоча в Twitter в 2012 році Трамп написав наступне: "Концепція глобального потепління була створена китайцями і для китайців, щоб зробити неконкурентоспроможним виробництво в США".

Російська тема прозвучала в дебатах тільки, коли Клінтон згадала президента РФ Володимира Путіна, коли мова зайшла про кібербезпеку. Кандидат від демократів нагадала про російські хакерські атаки. Клінтон використовувала цю тезу, щоб нагадати про підтримку Путіна Трампом. Вона також вказала на те, що мільярдер схвально відгукнувся про ці російські хакерські атаки.

Грандіозно недосвідчений політичний новачок

Агентство Bloomberg наводить приклад того, за яким сценарієм розвивалися теледебати між Клінтон і Трампом, розставляючи свої акценти. Так, журналістам Bloomberg дуже запам'яталося те, що Клінтон заговорила про "улюблену" тезу Трампа, і у якої з'явилося маса прихильників – кандидат-республіканець раніше стверджував, що президент Обама народився за межами США. Вона зазначила: "Він реально почав свою політичну кар'єру, грунтуючись на цій расистській брехні про те, що наш перший темношкірий президент не був громадянином Америки. У цього не було ніяких доказів. Але він наполягав. У нього - довга історія расистської поведінки".

Трамп намагався "атакувати" Клінтон, згадуючи їй використання особистої пошти в робочих цілях. Однак Клінтон знову повторила, що визнає свою помилку. Клінтон не соромилася сказати, що Трамп живе у своїй власній реальності і нагадала йому, що не раз у своїх "сексистських промовах" ображав багатьох жінок. Вона також не виключила, що Трамп приховує свої доходи, щоб не платити податки. "Може бути, він не такий багатий, як він говорить", - зазначила Клінтон. "Або, може бути, він не хоче, щоб американський народ ... знав, що він не заплатив податки на прибуток", - підкреслила вона.

Британське видання The Guardian також відзначило основні моменти теледебатів, за якими можна було зробити висновок про те, що Клінтон їх виграла. "Я думаю, що Дональд критикував мене за підготовку до цієї дискусії. І так, я готувалася. Ви знаєте, що ще я зробила? Я готувалася бути президентом", - цитує видання Клінтон.

Видання акцентує на одному з моментів дискусії. Коли Трамп в грубій формі натякнув на те, що Клінтон не може похвалитися витривалістю, Клінтон нагадала йому про її дачу показань перед Комітетом Конгресу. "Коли Дональд Трамп витримає 11 годин дачі показань перед Комітетом Конгресу, він зможе поговорити зі мною про витривалість", - сказала вона.

Видання робить свій висновок про тактику Трампа. "Незважаючи на нерівномірність у заявах Трампа, коли він неодноразово суперечив сам собі, іноді в ході одного і того ж речення, кандидат від республіканців вже вистояв через безліч протиріч і прорахунків у ході своєї передвиборної кампанії", - йдеться в статті. Редакція при цьому підкреслює, що навіть у цю знаменну ніч теледебатів нічого не спонукало кандидата-республіканця змінити свою тактику.

Як пише The New York Times, Трамп неодноразово перебивав Клінтон, іноді "атакував" її, чим, безсумнівно, радував своїх прихильників, але, можливо, цими ж заявами "відлякав виборців-жінок і виборців, які досі не визначилися". "Він також залишив без відповіді її твердження про те, що він не платив федеральні податки протягом багатьох років", - підкреслило для себе видання після теледебатів.

"Перші дебати між Хілларі Клінтон і Дональдом Трампом були одним з найбільш очікуваних "перестрілок" в історії президентських теледебатів. Вони не розчарували", - вважає редакція видання Los Angeles Times. Видання відзначило його тезу на адресу Клінтон - мовляв, вона виступала за торгові угоди, через які в країні все менше робочих місць. Однак, видання виділило ті ж основні моменти в дебатах, що й інші ЗМІ. При цьому підкресливши, що Трамп здався "непробачно грандіозним політичним новачком у порівнянні з Клінтон". "Трамп часто показував нетерпіння і політичну недосвідченість", - йдеться в статті.

Як зазначило видання The Wall Street Journal, після закінчення теледебатів, Трамп був упевнений, що "дотримав особисті атаки в бік себе". А телеканалу CNN заявив, що він гордий собою, що не виніс на обговорення ще й "необачність" колишнього президента Білла Клінтона, натякаючи на можливу його подружню невірність. Цей момент Трамп записав собі в заслуги. "Я дуже щасливий, що я був в змозі стриматися", - сказав він, додавши, що зробив так з поваги до дочки Челсі Клінтон. Але при цьому припустив, що не зможе бути настільки стриманий під час наступної дискусії.

Як зазначають західні ЗМІ, ці перші дебати у президентській кампанії США в 2016 році ймовірно стануть найпопулярнішими теледебатами в історії. Їх аудиторія оцінюється в 100 млн осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі