Доступ на Еверест закритий на невизначений час через сміття

Поділитися
Доступ на Еверест закритий на невизначений час через сміття Еверест закрили для туристів через сміття
Сходження на вершину зможе здійснювати лише мала кількість альпіністів - за спеціальними дозволами.

Туристам, які приїжджають помилуватися на легендарний Еверест і здійснити сходження у відповідності зі своїми можливостями і кваліфікацією, відтепер можна буде відвідувати райони навколо монастиря Ронгпо на висоті близько 5 тисяч метрів над рівнем моря. В базовий табір на висоті 5200 метрів і вище допускатимуться тільки особи, що мають спеціальний дозвіл.

Про це в четвер, 15 лютого, заявив заступник директора адміністрації заповідника "Еверест" Келсанг, повідомляє видання South China Morning Post.

Але і ті, кому буде дозволено підніматися високо в гори, повинні будуть дотримуватися суворих правил з охорони навколишнього середовища.

Ключова ж зона заповідника буде закрита для туризму на невизначений період. Під "ключовою зоною" Китай має на увазі територію на висоті 5200 метрів над рівнем моря і вище.

Намір про закриття доступу туристам у високогірні райони став відомий ще в середині січня. Причиною цього стала колосальна засміченість в районі Евересту. Минулого року прибиральники зібрали 8,4 тонни сміття в ключовій зоні. А нижче цього рівня було зібрано взагалі 335 тонн відходів. Сміття буде прибирати спеціальна група з 200 осіб, а туристів зобов'яжуть забирати свої відходи з собою.

Загальну кількість людей, яким дозволять у цьому році піднятися на гору з боку Тибету, буде обмежено менш ніж 300 альпіністами, а сезон скелелазіння - тільки весняними місяцями.

За останні вісім років з боку Тибету на Еверест піднялися понад 20 тисяч чоловік з понад 40 країн світу.

Проблеми, які відчуває китайська сторона, ідентичні непальским: інша сторона гори, де розташований Південний базовий табір, так само піддається навалі туристів, і їх майже в три рази більше, ніж альпіністів на китайському боці.

На думку ЮНЕСКО, різке зростання туризму, стимулюючи місцеву економіку, призвело до колосальних втрат в екології та культурних традиціях регіону.

У Національному заповіднику Джомолунгми, який займає близько двох тисяч квадратних кілометрів, знаходиться 1476 льодовиків. За словами наукового співробітника Державної лабораторії кріосферних наук Кана Шичяня, танення льодовиків призвело до різкого зростання рівня води в річках і водоймах біля вершини світу. Наприклад, площа місцевого льодовикового озера зросла зі 100 до 114 квадратних кілометрів з 1990-го по 2013 рік.

Раніше вчені провели дослідження, в рамках якого встановили, що з 2005 по 2015 рік Еверест пересувався в північно-східному напрямку зі швидкістю чотири сантиметри на рік. При цьому висота Евересту щорічно збільшувалася на 0,3 сантиметра. Таким чином, за 10 років гора пересунулася на 40 сантиметрів і стала вище на 3 сантиметри.

Раніше кліматологи прийшли до висновку, що більша частина вічної мерзлоти Аляски зникне до 2100 року, що може призвести до прискорення ходу глобального потепління через величезну кількість органіки, яка утримується під мерзлотою Аляски.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі