Для КНДР саміт у Сінгапурі дає передишку у дуже сильному міжнародному тиску - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Для КНДР саміт у Сінгапурі дає передишку у дуже сильному міжнародному тиску - експерт Тиск на КНДР може бути знижено © Official White House Photo by Shealah Craighead
Пауза в конфронтації з Вашингтоном як мінімум гарантує, що нових санкцій проти КНДР не буде.

Саміт між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і президентом США Дональдом Трампом означає для КНДР, що міжнародний тиск на країну буде на деякий час знижено. Про це в матеріалі для ZN.UA: "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" написав доцент інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка Віктор Константинов.

"Для КНДР саміт дає передиску в дуже сильному міжнародному тиску. Зараз країна, по суті, в ізоляції - політичній, до чого Пхеньяну не звикати, і економічній. Останнє дійсно небезпечно, оскільки санкції підривають і без того слабку економіку країни. Саме США продавлювали нинішній санкційний режим відносно Пхеньяну. Саме зусилля Вашингтона забезпечили підтримку санкцій з боку Пекіна і Москви, головних зовнішньоекономічних партнерів КНДР. Саме позиція американців зробила ці санкції практично всеосяжними, вдаривши по головних статтях доходів північнокорейського бюджету та стратегічному імпорту: енергоносіях, промисловому устаткуванню. Пауза в конфронтації з Вашингтоном як мінімум гарантує, що нових санкцій не буде. А при вдалому збігу обставин може забезпечити мовчання американців, якщо хто-небудь з партнерів Пхеньяну захоче в односторонньому порядку відкинути і вже існуючі обмеження", - зазначив він.

На думку експерта, не можна заперечувати і стратегічні виграші навіть обмежених результатів розпочатого діалогу між Вашингтоном і Пхеньяном. Константинов підкреслив, що якщо Вашингтону вдасться зупинити ядерну і ракетну програми КНДР, це відкладе набуття Пхеньяном можливостей завдати гарантований удар по американській території.

"Отже, з'явиться більше часу для пошуку найбільш оптимальної стратегії щодо цієї загрози. А крім того, конфлікт на Корейському півострові є серйозною загрозою і для союзників США в регіоні - Японії, Південної Кореї, Тайваню. Зниження рівня протистояння зменшить нервозність у столицях цих країн і знизить тиск з їх боку на американців: адже останні взяли на себе суттєві зобов'язання щодо забезпечення безпеки союзників", - йдеться в матеріалі.

Константинов додав, що і сам факт проведення саміту, і досягнуті в Сінгапурі домовленості, і усні обіцянки, зроблені лідерами двох країн у ході зустрічі, безпосередньо стосуються не тільки США і КНДР, але і інших країн. На його думку, це ще одна причина, з якої саміт може стати віхою в міжнародній політиці.

"Мова не тільки про міжнародну безпеку - хоча для неї зниження напруженості на Корейському півострові, тим більше мирний договір після сімдесяти років "ні війни, ні миру", і ліквідація північнокорейської ядерної зброї, стануть, безсумнівно, позитивними кроками. Зроблене в Сінгапурі змінює умови прийняття зовнішньополітичних рішень цілим рядом держав: для когось створюються нові можливості, а для когось - виникають нові загрози", - написав експерт.

Читайте також: The Economist: Саміт Трампа та Кім Чен Ина - втрачена можливість для США

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.

Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі