Дії Додона на підтримку РФ можуть стати об'єктом розслідування - спікер парламенту Молдови

Поділитися
Дії Додона на підтримку РФ можуть стати об'єктом розслідування - спікер парламенту Молдови У парламенті знають, що Додон є креатурою Путіна і підозрюють, що президент працює на РФ © Сайт президента России
Незважаючи на "декоративну" посаду, президент Молдови люто захищає Кремль при будь-якій спробі Кишинева прийняти рішення, яке стосується захисту від Москви.

Президент Республіки Молдова Ігор Додон явно працює на Росію, у зв'язку з чим влада країни може почати розслідування щодо можливої державної зради з його боку, заявив голова парламенту Молдови Андріан Канду в інтерв'ю Censor.net.

Спікер зазначив, що хоча в Молдові посада президента носить здебільшого "декоративний" характер, але, незважаючи на це, Додон люто захищає Кремль при будь-якому рішенні Кишинева, націленому на захист від агресивних намірів Москви.

"Ну ось, я дам вам приклад. Ми прийняли закон у грудні про боротьбу із пропагандою. Ми не заборонили російські канали, а їх інформаційні та аналітичні програми. Тобто люди дивляться фільми і концерти, а політичного контенту немає. Ось вже 2 рази Координаційна рада з аудіовізуалу виписала великі штрафи двом каналам. Так ось, хочу повернутися до Додона. Ми (парламент - ред.) проголосували закон про боротьбу з пропагандою, а він відмовився підписувати. Відправив назад у парламент. Вдруге проголосували - він зобов'язаний був підписати. Він не підписав. Каже: не буду, і все. Тоді Конституційний суд сказав: якщо президент навмисно не робить те, що Конституція йому каже робити - тоді його відсторонюють на час від цієї функції, і спікер парламенту підпише", - пояснив Канду.

Відповідаючи на питання про те, чому президента Додона все ще не притягають до відповідальності, Канду заявив, що стосовно дій Додона з цього приводу може бути проведено "велике розслідування".

"Може бути, і держзрада. Ми думаємо про те, що буде час і контекст для того, щоб розпочати розслідування у парламенті. Але ви повинні розуміти, що розслідування має після цього вести до чогось. Може бути, ми його усунемо, але це можна на час, на 30 днів. Після 30 днів ми повинні організувати референдум. А його позиція - ще досить висока по популярності. Тому чекаємо ще, щоб він трохи посунувся. Почнемо велике розслідування", - сказав спікер.

Нагадаємо, 12 лютого 2018 року в Молдові набув чинності закон про боротьбу з російською пропагандою, прийнятий парламентом у грудні 2017 року.

Закон про внесення поправок до Кодексу про телебачення і радіо був прийнятий парламентом у грудні 2017 року. Президент Ігор Додон відмовився промульгувати закон. Закон промульгував голова парламенту Андріан Канду, якому рішенням Конституційного суду було надано таке право.

Новий закон передбачає заборону на ретрансляцію в Молдові інформаційних, інформаційно-аналітичних, політичних і військових передач з інших країн, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі