Дешева нафта обернеться масовим напливом мігрантів до Німеччини – Die Welt

Поділитися
Дешева нафта обернеться масовим напливом мігрантів до Німеччини – Die Welt Близький Схід і далі нагнітати хвилю переселення народів © Bloomberg
Радість Заходу від падіння цін на нафту дуже скоро залишиться в минулому. Близький Схід й далі нагнітатимуть хвилю переселення.

Наслідками падіння цін на "чорне золото" стане нестабільність у світі, не тільки в нафтових державах, а також слід чекати масової міграції до Німеччини, пише бозреватель Die Welt Міхаель Штюрмер.

Бізнес-модель нафтових держав могла бути досить простий: постійне зростання попиту на ресурс, запаси якого вичерпуються, при безперервно зростаючих цінах. Тоді нічого б не заважало насолоджуватися багатством від "чорного золота" у вигляді чудових особняків в кращих районах Лондона, або у формі соціальних щедрості, які притупляють пильність непокірних суб'єктів, або у формі бойових танків і літаків проти заздрісних сусідів, а також претензії на статус лідера з благословення Всевишнього. "Як Путін одного разу помітив, все залежить від ціни на нафту", - відзначає оглядач німецького видання.

Невтішні підсумки недавньої і, можливо, останньої нафтової конференції в Досі в Перській затоці доводить, що введена ОПЕК в 1973 році бізнес-модель більше не працює. Тоді нафтовидобувним країнам вдалося занурити Захід у серйозна і тривала боргова криза та політичні потрясіння, а в цей же час Радянський Союз перетворився в енергетичного гіганта.

"Тепер все змінилося. Із Дохи ніхто не вийшов переможцем, за винятком хіба що Ірану, який після скасування торговельних санкцій, не хоче миритися з квотами на видобуток, введеними в січні, і який як і раніше під суворим міжнародним контролем", - йдеться в статті.

Автор підкреслює, що зараз йде нафтова війна всіх проти всіх, але не тому, що нафту занадто дорога, як раніше, а тому, що вона дуже дешева.

Середній і Ближній Схід ніяк не можуть оговтатися від потрясають їх арабських революцій, наслідків посухи і потоків біженців, розпадів цілих держав і "опосередкованих воєн", будуть і далі нагнітати хвилю переселення народів. "Але всі мігранти бачать перед собою єдину мету - Європу, а точніше Німеччину", - уточнює оглядач.

Автор також згадує історію попередніх нафтових криз і впевнений, що ціна на "чорне золото", її коливання завжди приводили до потрясінь по всьому світу. "Путін вдалося виграти від високих цін на нафту, забезпечивши російською процвітання майже на десятиліття. Але прокляття нафти – сировинного товару - залишилося висіти на руських. Коли два роки тому нафта почала падати, Путін пригрозив міцніше закрутити гайки", - йдеться в статті.

Раніше Саудівська Аравія заявила, що вона не обмежуватиме видобуток нафти, якщо на майбутній зустрічі в Досі інші виробники, включаючи Іран, не погодяться на заморозку обсягів. У свою чергу Іран відмовився брати участь у переговорах.

Нагадаємо, що зустріч представників країн-членів ОПЕК і держав, які не входять в картель, завершилася невдачею. За підсумками переговорів в столиці Катару Дохе у неділю, 17 квітня, не було підписано жодних документів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі