Держдума РФ у травні розгляне законопроект про санкції проти США

Поділитися
Держдума РФ у травні розгляне законопроект про санкції проти США Законопроект "Про заходи протидії" був внесений до Держдуми 13 квітня © Госдума РФ
Законопроектом передбачені обмежувальні заходи, пов'язані із закупівлею IT-технологій з США та інших країн.

Спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що перше читання законопроекту про санкції Росії щодо США і "країн, що підтримують антиросійську політику", пройде в Держдумі РФ 15 травня, повідомляє DW.

Він повідомив, що депутати обговорять документ з експертами, а "рішення, які будуть прийняті, будуть прийняті дуже відповідально".

Законопроект "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії Сполучених Штатів Америки і (або) інших іноземних держав" був внесений до Держдуми 13 квітня. Він передбачає "заборону або обмеження на роботу в Росії для громадян США та інших держав, які дотримуються такої ж політики, у тому числі висококваліфікованих фахівців.

Пропонується призупинити міжнародне співробітництво РФ і російських підприємств з США та іншими державами в авіабудуванні, ракетній галузі і атомній сфері. Крім того, передбачені обмежувальні заходи, пов'язані із закупівлею IT-технологій з США та інших країн.

Планується обмежити ввезення в Росію із США алкогольної та тютюнової продукції, сільгосппродукції, сировини, медикаментів і харчових продуктів. Російський уряд розробить механізми заміщення цих товарів на ринку. Крім того, пропонується дозволити російським фірмам виробляти товари без дозволу правовласників в США та інших країнах.

Нагадаємо, управління з кнтролю за іноземними активами після останніх санцій проти російських олігархів та низки компаній із "кремлівського звіту" дало місяць інвесторам на продаж акцій підсанкційних підприємств.

6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

30 січня Міністерство фінансів США представило "кремлівський доповідь". У списку 210 осіб – 114 чиновників і парламентаріїв і 96 олігархів, наближених до президента Росії Володимира Путіна.

Детальніше про "кремлівську доповідь", читайте в матеріалі "Кремлівський звіт": чого очікувати оточеню Путіна?" у DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі