Держдепартамент звинуватив Іран у спробі "приховати" свої танкери

Поділитися
Держдепартамент звинуватив Іран у спробі "приховати" свої танкери Хука обурило, що іранські танкери виявилися невидимими для американських супутників © NIOC
Повторюється ситуація 2012 року, коли іранські нафтоналивні судна ходили з відключеними транспондерами, щоб їх неможливо було відстежити з супутника.

Спеціальний представник США по Ірану Брайан Хук обурився тим, що танкери Ісламської республіки Іран, які потрапили під американські санкції, масово відключають транспондери, що дозволяють з'ясувати їхне місцезнаходження через супутник, повідомивши про це у середу, 7 листопада, під час виступу перед журналістами.

Хук заявив, що подібне навмисне відключення приладів зафіксовано щонайменше у десяти суден. Спецпредставник США нагадав, що таку ж тактику Іран використовував під час санкційного тиску США у 2012 році, коли транспондери були відключені на більшості танкерів - що є грубим порушенням правил морського судноплавства.

Хук висловив стурбованість Державного департаменту США тим, що подібна поведінка капітанів іранських суден може привести не тільки до загибелі людей, але й екологічної катастрофи при зіткненні навантаженого танкера з іншим кораблем. Спецпредставник нагадав, що транспондери серед іншого дозволяють командам судів бачити інші кораблі, уникати зіткнень і контактувати з диспетчерами в портах.

Хук закликав країни, які не ввійшли до списку держав, яким дозволено купувати нафту в Ірану, але незважаючи на це, мають намір і далі приймати у себе танкери з іранською нафтою, переглянути своє рішення.

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США.

Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі