Держдеп відреагував на звинувачення в сприянні КНДР у виготовленні хімзброї в Сирії

Поділитися
Держдеп відреагував на звинувачення в сприянні КНДР у виготовленні хімзброї в Сирії США наголосили, що твердо дотримуються політики денуклеаризації © obozrevatel.com
У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що це підтверджує "порочність КНДР".

У Державному департаменті США відреагували на можливу причетність КНДР до виготовлення режимом Асада хімічної зброї в Сирії, зокрема, через постачання стійкої до кислоти плитки, термометрів і клапанів, повідомляє "Інтерфакс".

"Якщо вони продають Сирії товари, матеріали, як би ви їх не називали, це свідчить про порочність цього режиму. Саме тому ми так твердо дотримуємося нашої політики денуклеаризації", - заявила прес-секретар Держдепу Хізер Нойєрт, коментуючи інформацію, яка з'явилася в ЗМІ.

Додамо, що напередодні ЗМІ, посилаючись на доповідь ООН за підсумки розслідування, заявили, що Північна Корея поставляла до Сирії компоненти, які могли бути використані для виробництва хімічної зброї.

Зокрема, в період з 2012 до 2017 року Північна Корея здійснила 40 незареєстрованих вантажних перевезень в Сирійський центр наукових досліджень і розробок, який здійснює нагляд за програмою хімічної зброї в країні. Зокрема, мова йшла про перехоплений вантаж, у якому було виявлено кислостійку плитку, що може використовуватися для будівництва хімічного заводу.

Доповідь була складена групою експертів ООН, які стежать за дотриманням режиму санкції, введеного ООН проти Північної Кореї.

Раніше видання Reuters з посиланням на власні джерела повідомляло, що минулого КНДР щонайменше тричі порушила санкції Ради безпеки ООН щодо заборони експорту вугілля та доставляла вантаж в Південну Корею і Японію через російські порти Находка і Холмськ. Росія всі звинувачення відкидає.

На початку місяця Євросоюз знову розширив санкції проти КНДР. Зокрема, повідомлється, що в санкційний список внесли ще 16 фізичних осіб та північнокорейське міністерство у справах армії. Особам, які потрапили під санкції, обмежать пересування, а їх активи заморозять.

Загалом під санкції ООН потрапили 79 фізичних осіб та 54 організації, ще 41 фізичну особу та 10 організацій ЄС ввів сам.

Раніше, 26 грудня минулого року, санкції проти Північної Кореї розширили Сполучені Штати.

До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".

Крім того, ще в жовтні 2017 Євросоюз ввів санкції проти Північної Кореї через ядерну програму країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі