Держдеп пояснив виключення іранських ядерних об'єктів із санкційного списку

Поділитися
Держдеп пояснив виключення іранських ядерних об'єктів із санкційного списку США хочуть укласти більш жорстку угоду з Іраном © Deutsche Welle (Русская редакция)
США хочуть зберегти контроль над іранською мирную атомною програмою.

Виключення ряду іранських атомних об'єктів із санционного списку США є тимчасовою мірою, яка дозволить контролювати пов'язані з ядерною програмою дії Тегерана, заявили в Держдепартаменті. На поточний момент виключення складають три "проекту у сфері нерозповсюдження": АЕС "Бушер", ядерний комплекс в Араку, на якому розташований експериментальний важководний ядерний реактор, а також об'єкт зі збагачення урану в Фордо.

"Ми згодні на продовження проектів, пов'язаних з режимом нерозповсюдження, в Араку, Бушері і Фордо за умови максимально жорсткого контролю, щоб забезпечити прозорість і збереження діючих відносно Ірану обмежень", - йдеться в поясненні зовнішньополітичного відомства США.

"Ми не надаємо звільнення від санкцій ніяким новим проектам в галузі ядерної енергетики. Ми лише дозволяємо тимчасове продовження визначених реалізовуються в даний час проектів, що ускладнюють здатність Ірану відновити свою збройну програму, а також зберігають ядерний статус-кво, поки ми не доб'ємося укладання більш жорсткої угоди, яка в повній мірі і надійним чином враховує нашу стурбованість", - наголошується у довідці.

Читайте також: Російський банк потрапив під санкції США проти Ірану

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року. Обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані.

Держсекретар США Майк Помпео нагадав, що США не дозволять торгівлі країн Євросоюзу і з Іраном - Європа не зможе вести бізнес "на два фронти".

Повідомлялося, що США погодилися дозволити восьми країнам, включно з Японією, Індією, Китаєм і Південною Кореєю, продовжувати купувати іранську нафту після набуття чинності санкцій проти Тегерана. Інші три країни спочатку не повідомлялися.

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану ще до поновлення санкцій.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного набуття чинності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі