Дерипаска програв суд проти AP щодо статті про зв'язки з Манафортом - Bloomberg

Поділитися
Дерипаска програв суд проти AP щодо статті про зв'язки з Манафортом - Bloomberg Дерипаска програв суд проти AP. © World Economic Forum / Flickr
Російський олігарх не зміг довести, що матеріал видання був наклепом.

Суд в США відкинув позов про наклеп, який російський олігарх Олег Дерипаска висунув проти інформаційної агенції Associated Press. Росіянина розлютила стаття про його ділові відносини з Полом Манафортом, який був головою виборчого штабу Дональда Трампа і радником екс-президента України Віктора Януковича.

Про це пише Bloomberg, нагадуючи, що AP, цитуючи інтерв'ю і бізнес-записи, повідомила 22 березня про те, що Манафорт таємно працював на російського олігарха і складав для нього план з "на користь" уряду Володимира Путіна. Американський політтехнолог також підписав контракт з Дерипаскою на 10 мільйонів доларів у 2006 році.

В статті агенції йшлося, що Манафорт "запропонував таємний стратегічний план з впливу на політику, бізнес і висвітлення новин в США, Європі і пост-радянських країнах" на користь Путіну. Близько 10 років Манафорт інтенсивно працював в Києві, допомагаючи проросійському президенту. Тепер він в полі зору розслідування спеціального представника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера про втручання Росії у американські вибори минулого року.

Дерипаска поскаржився в суд, звинувативши AP в помилковому стверджені, що він заплатив Манафорту за роботу іноземного агента і за те, щоб він "був залучений у кримінальні справи". Він також додав, що стаття нібито говорить про те, що "два приватних емісара президентів Трампа і Путіна вступили в змову для підриву влади обраних лідерів".

Окружний суддя США Еллен Сігал Хувілл постановила, що стаття AP не була наклепницькою. Дерипаска не зміг довести помилковість усіх цих тверджень.

Дерипаска також звинуватив інформаційну агенцію в тому, що вона нібито приписала йому участь у антидемократичній політиці Кремля. Але суддя не побачив таких тверджень у статті.

"Дерипаска обрав окремі речення і склав їх разом, щоб стаття AP справляла ефект, якого вона насправді не справляє при повному прочитанні", - зауважила суддя.

Олігарх також зазначив, що інформагенції варто було вказати більше інформації про його бізнес-інтереси в Україні. Але суд постановив, що це все одно не скасовує висновок про його участь у просуванні інтересів Росії у більш широкому сенсі, на що вказала AP.

Раніше повідомлялося, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" Партії регіонів. Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені в 2007 і 2009 роках.

21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" Партії регіонів. На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії в Киргизстані.

26 липня агенти ФБР обшукали будинок Манафорта у місті Олександрія. Як повідомляє Washington post, вони прийшли без попередження з дозволом на обшук щоб вилучити документи та інші матеріали у межах справи про втручання Росії у вибори США. Агенти ФБР, які співпрацюють зі спеціальним радником Департаменту юстиції Робертом Мюллером, покинули будинок Манафорта з різними записами і документами.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі