Депутати Косово проголосували за демаркацію кордону із Чорногорією

Поділитися
Депутати Косово проголосували за демаркацію кордону із Чорногорією Тепер Косово чекає на лібералізацію візового режиму
Ратифікація угоди про демаркацію є одним із останніх критеріїв для лібералізації візового режиму з ЄС.

Парламент Косово, попри спротив опозиції, таки проголосував за ратифікацію Договору про демаркацію кордону з Чорногорією, повідомляє Gazeta Express.

80 депутатів проголосували "за" і лише 11 висловилися "проти". Зазначається, що ратифікація угоди є одним із останніх критеріїв для візової лібералізації Косово з ЄС. Лідери країни, а також представники ЄС та посли, вже привітали із цим кроком.

"Це прискорить процес європейської інтеграції та завершить ізоляцію наших громадян", - написав спікер косівського парламенту Кадрі Веселі та додав, що ратифікація є важливим кроком також на шляху до консолідації територіальної цілісності і суверенітету Косово.

Президент Косово Хашим Тачі, який у 2015 році як міністр закордонних справ підписав цю угоду, у Twitter привітав депутатів та подякував представникам США та ЄС за підтримку.

Також привітали країну з ратифікацією угоди верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могеріні, прем'єр-міністр Албанії Еді Рама, комісар ЄС з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос та посол США в Косово Грег Делаві та Посольство Італії у Приштині.

Представники опозиційної партії "Самовизначення" в парламенті сербського краю Косово перед голосуванням за угоду з Чорногорією про демаркацію держкордону розпилили сльозогінний газ. Наголошується, що в рамках цієї угоди Косово втратить близько 8,2 тис. гектарів території.

Раніше, президент Сербії висловив готовність до діалогу з Косово. Белград не збирається визнавати незалежність Косово, але від обговорення проблеми відмовитися не може.

Президент Косово спрогнозував терміни "історичної угоди" з Сербією. Президент Косово Хашим Тачі висловив надію, що його країні вдасться прийти до "історичної угоди" з Сербією, в результаті якого Косово зможе стати членом Організації Об'єднаних Націй.

Як повідомлялося, Єврокомісія визначила 2025 рік крайньою датою наступної хвилі розширення ЄС. Сербія і Чорногорія вже ведуть переговори про вступ в Євросоюз, Боснія і Косово претендують на статус кандидата в члени ЄС. Євроінтеграцію Македонії стримує суперечку з Грецією з-за назви країни. Для Сербії проблемою є необхідність визнання незалежності Косово.

Детальніше про стратегії Європейського Союзу щодо балканських країн читайте в матеріалі Тараса Качки "Новий оптимізм для Балкан" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі