Денонсація США Договору про РСМД призведе до збройових перегонів з Китаєм - The Hill

Поділитися
Денонсація США Договору про РСМД призведе до збройових перегонів з Китаєм - The Hill Нові ракетні перегони можуть виявитися смертельними, попереджає видання © відкриті джерела
Вихід США з ДРСМД може призвести до того, що Вашингтон зіткнеться з ракетними розробками Пекіна, а в перспективі - з об'єднаної ракетної могутністю Китаю і Росії.

Рішення адміністрації президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вийти з Договору про ракети середньої та малої дальності може вдарити по США з боку, зі сторони якого удару не чекають - денонсація ДРСМД може спровокувати "ракетні перегони" озброєнь між Сполученими Штатами і Китаєм, що призведе до посилення збройного протистояння у Тихому та Індійському океанах, йдеться в аналітичному матеріалі директора з питань оборонних досліджень Центру за національні інтереси США Гаррі Казианиса, опублікованому у впливовому американському виданні The Hill, передає "Укрінформ".

"Незважаючи на те, що Росія явно порушувала цю угоду протягом багатьох років, розробляючи та модернізуючи свої ракетні сили через напружені відносини з ЄС та країнами НАТО в контексті української кризи, завжди існувала можливість, що Вашингтон і Москва зможуть досягти нової угоди. Але аргументація Трампа про припинення договору стосується і зростання військової могутності Китаю", - зазначає автор.

Китай створює нове покоління наземних ракет, які спрямовані у першу чергу проти баз і кораблів Військово-морських сил США і союзників Америки в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Раніше Вашингтон не міг зрівняти кількість своїх ракет з китайськими, так як його стримував договір з Росією, йдеться у матеріалі.

Американські військові стратеги відверто нервують, так як за минуле десятиліття кількість китайських ракет в регіоні значно зросла. Зокрема, викликають занепокоєння ракети DF-21D, які багато експертів називають "носієм-вбивцею". Втім, китайці не мають наміру на цьому зупинятися і вже розробляють більш досконалу ракету-носій ядерної зброї DF-26, яка має радіус дії до 2,5 тис. миль. Це зброя значно небезпечніша, ніж попередні китайські зразки, а військові охрестили його "вбивцею Гуаму", так як ракета з легкістю добиває до американських баз на цьому острові.

"Хоча припинення Договору про РСМД свідчить про те, що Америка тепер може зрівнятися з російськими, а тим більше, китайськими ракетними потужностями, це може призвести до потенційно смертельної гонки озброєнь в АТР, а також у більш широкому Індо-Тихоокеанському регіоні", - відзначає автор.

Справа у тому, що як тільки Вашингтон почне відкрито розробляти подібні ракетні системи, Китай також посилить виробництво, в тому числі систем з великими можливостями. Паралельно обидві країни будуть намагатися розгорнути більшу кількість баз протиракетної оборони, щоб компенсувати зростаючі наступальні можливості один одного. І в цьому розкладі не враховується Росія; нескладно здогадатися, чию сторону Кремль займе у цьому протистоянні, зауважує видання.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона Договіру не дотримується.

Раніше Державний департамент США відреагував на заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети. У Держдепі наголосили на тому, що використання ядерної зброї, про яке він розповідав 1 березня, порушує міжнародні зобов'язання Москви.

Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там повідомили про те, що заява російського президента Міністерство оборони США не здивувало і висловили сумнів з приводу того, що Росія додала нові можливості для свого ядерного арсеналу, окрім вже відомих американським військовим і розвідці.

Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена та пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки що немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці вигадають щось нове".

Докладніше про нову зброю президента Росії і ситуацію навколо Договору про (РСМД) читайте у матеріалах Антона Міхненка ""Диво-зброя" Путіна, або Кругообіг історії" і "Договір "без ручки"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі