Зимове сонцестояння - День зимового сонцестояння: сьогодні буде найдовша ніч у році - Світ - dt.ua

День зимового сонцестояння: сьогодні буде найдовша ніч у році

21 грудня, 2017, 10:47 Роздрукувати

З зимового сонцестояння починається поступове збільшення довжини світлового дня.

З зимового сонцестояння починає поступово збільшуватися день © facebook.com/newMN

День зимового сонцестояння є найкоротшим днем (з найдовшою ніччю) у відповідній півкулі (крім полюса, де єдина ніч у році триває півроку, і зимове сонцестояння — середина цієї полярної ночі).

Під час зимового сонцестояння нахил осі обертання Землі у напрямку від Сонця приймає найбільше значення. В північній півкулі Землі Сонце найменший час залишається над обрієм, перебуваючи в найнижчій позиції по відношенню до нього.

День зимового сонцестояння – це день початку зими в північній півкулі Землі і початку літа в південній півкулі, тобто якщо жителі Північної частини Землі з цього моменту знаходяться в початку астрономічної зими, то для мешканців Південної півкулі в цей же період часу почнеться астрономічне літо.

Протягом трьох днів сонцестояння, висоти Сонця у небі практично не зміняться; звідси й походить сама назва сонцестояння. Починаючи з неділі, Сонце почне поступово підніматися над горизонтом, збільшуючи тривалість світлового дня.

 Традиції дня зимового сонцестояння

У багатьох культурах дні сонцестояння (і зимового, і літнього) мають особливе значення. Взимку святкували відродження Сонця, яке з цього дня все більше присутнє на небі.

У кельтів, які називали це свято Йоль, було прийнято прикрашати житло ялиновими гілками. Їх вішали над дверима, вікнами, а також у кожному кутку будинку.

Стародавні слов'яни святкували у цей день "народження Коляди" - сонячного божества. З цього дня хлібороби давнини починали співати обрядові пісні - колядки, і чекати настання весни.

Дивіться також фото: Київ готовий до відкриття різдвяних свят

У найдовшу ніч року прийнято ворожити на майбутнє. Крім того, цей день відмінно підходить для того, щоб загадувати бажання.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >