Демократи опублікували свідчення ще двох чиновників, замішаних у справі про імпічмент Трампа

Поділитися
Демократи опублікували свідчення ще двох чиновників, замішаних у справі про імпічмент Трампа
Речь йде про співробітника американського посольства у Києві Девіда Холмса і високопоставленого чиновника Держдепартаменту США Девіда Хэйла.

У понеділок, 18 листопада, демократи в Палаті представників США оприлюднили свідчення ще двох свідків у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа, повідомляє the Hill.

Мова йде про оприлюднення заяви співробітника американського посольства у Києві Девіда Холмса і високопоставленого чиновника Держдепартаменту США Девіда Хэйла, які були зроблені перед трьома комітетами Палати представників у ході розслідування справи про імпічмент.

Холмс був свідком телефонного дзвінка Сондланда Трампу.

Зокрема, Холмс на закритих слуханнях 15 листопада повідомив, що став свідком телефонного дзвінка посла США в Євросоюзі Гордона Сондланда Трампу, який відбувся під час їх спільного обіду в Києві 26 липня. За його словами, Трамп запитав дипломата, розпорядиться президент України Володимир Зеленський почати розслідування проти сина колишнього віце-президента США Джо Байдена, на що той відповів позитивно. Крім того, Сондланд додав, що Зеленський зробить все, про що ви попросите", повідомив далі Холмс.

Після телефонної розмови Холмс поцікавився у дипломата про погляди Трампа щодо Києва.

"особливо я запитав посла Сондланда, чи правда, що президенту плювати на Україну. Посол Сондланд погодився, що президенту плювати на Україну", - повідомив співробітник американського посольства.

За словами Холмса, відповідаючи на питання про причини такого ставлення, Сондланд заявив, що Трампа хвилюють тільки "великі речі".

При цьому Холмс нібито заперечив, що "великі речі" відбуваються на Україні, зокрема, війна з Росією, на що Сондланд відповів, що мова йде про "великі речі", що приносять вигоду Трампу, приміром, "розслідування відносно Байдена".

Процедура імпічменту почалася на тлі звинувачень на адресу Трампа про тиск на Володимира Зеленського з метою провести розслідування проти політичного опонента американського лідера. Сам він стверджує, що лише закликав Київ боротися з корупцією.

24 вересня, спікер Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила про початок процедури імпічменту.

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.

13 листопада, в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.

Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі