Далай-лама: Концепція війни застаріла у взаємозалежному світі - Світ - dt.ua

Далай-лама: Концепція війни застаріла у взаємозалежному світі

30 грудня, 2013, 11:55 Роздрукувати

За словами духовного лідера, "наш світ стає все більш взаємозалежним, і тому, знищуючи супротивника, ми з неминучістю знищуємо самих себе".

Далай-лама XIV Тензін Гьяцо

Концепція війни застаріла, оскільки світ стає все більш взаємозалежним, і, знищуючи "противника", ми з неминучістю знищуємо самих себе, заявив в інтерв'ю РІА "Новости" Далай-лама XIV Тензін Г'яцо.

"Війни були частиною людської історії протягом тисячоліть. В основі війни лежить поділ людей на своїх і чужих, помилкова думка, що перемогти можна, лише знищивши противника. Але сьогодні ситуація змінилася, наш світ стає все більш взаємозалежним, і тому, знищуючи супротивника, ми з неминучістю знищуємо самих себе. Таким чином, концепція війни застаріла", - сказав Далай-лама.

За його словами, "не насильницьким шляхом, а тільки з опорою на добру волю людей, за допомогою освіти, ми можемо змінити світ". "Якщо ми станемо поважати сусідів і всіх інших людей, то більше не буде війн. Нехай у всіх у нас різні релігійні переконання, різна ідеологія, різні державні системи, тим не менш, ми все одно частина світового співтовариства. А значить, повинні серйозно замислитися про благо інших. Таким чином, самому поняттю війни більше не залишиться місця у нашому житті", - вважає духовний лідер.

"За допомогою освіти ми можемо змінити мислення людей, щоб у них на першому місці стояло не я, а глобальне ми. Кожен із нас - це частина великого ми, така реальність. І навпаки, весь світ - це частина кожного з нас. А значить, у наших власних інтересах серйозно подбати про благополуччя всього людства і про охорону навколишнього середовища", - підкреслив він. !zn

Читайте також:

Далай-лама допускає, що його наступником може стати жінка

Далай-лама стурбований дотриманням прав людини в Україні

Китайська влада має намір сама обирати наступного Далай-ламу

За матеріалами: РИА Новости /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №44, 17 листопада-23 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >