Цифрова війна: США намагається зупинити китайські проекти в Океанії - FT

Поділитися
Цифрова війна: США намагається зупинити китайські проекти в Океанії - FT © comments.ua
Поки Пекін виділив шість мільярдів доларів на проекти в регіні, США обмежилися лише 113 мільйонами.

Уряд США працює над тим, щоб зупинити китайську телекомунікаційну компанію Huawei від будівництва великого інтернет-інфраструктурного проекту Папуа-Нової Гвінеї (ПНГ). Це результат недавнього прориву західних держав проти зростаючого впливу Пекіна в тихоокеанському регіоні, пише Financial Times.

Топовий американський дипломат у Канберрі Джеймс Карузо розповів Австралійській мовній корпорації про те, що країна працює з Японією і Австралією для розробки альтернативи планами Huawei в регіоні.

"Ми працюємо над зустрічною пропозицією", - сказав він. "Це не означає "не займайтеся бізнесом з Китаєм". Пропозиції Китаю знаходяться на столі - нам потрібно бути конкурентоспроможними".

Цей крок слідує за створенням в липні тристороннього партнерства для інвестування в інфраструктурні проекти та проекти розвитку в так званому Індо-Тихоокеанському регіоні, оскільки країни прагнуть перевірити поширення підтримуваних Китаєм проектів в рамках своєї ініціативи нового шовкового шляху "Пояс і дорога".

За останні сім років Пекін виділив 6 млрд. доларів на надання допомоги проектам в південній частині Тихого океану. Китай прагне створити економічні і політичні зв'язки в регіоні. ПНГ є найбільшим бенефіціаром китайської допомоги у цьому регіоні - залучаючи 5 млрд доларів у зобов'язаннях, хоча ПНГ отримали і витратили лише 402 млн доларів.

Huawei і Telikom ПНГ підписали контракт в 2013 році на поставку національної широкосмугової мережі (NBN) на суму 200 млн. доларів. У серпні з'явилося повідомлення про те, що проект, який зв'яже кабелем під водою п'ять міст, включаючи столицю Порт-Морсбі, буде фінансуватися за рахунок Exim Bank of China.

Держсекретар США Майк Помпео в липні заявив про виділення 113 млн доларів на інфраструктуру в Індо-Тихоокеанському регіоні. Кошти підуть, в тому числі на проекти з акцентом на цифрове підключення і кібербезпеку. За його словами, США будуть підтримувати розгортання інфраструктури допомогою технічної допомоги і партнерських зв'язків між державним і приватним секторами, спрямованих на надання можливостей для експорту технологій США і підвищення рівня кібербезпеки.

Австралія вже відіграє провідну роль у протидії зростаючому впливу Пекіна в регіоні, який Канберра вважає своїм "заднім двориком". У червні Австралія фактично заблокувала прокладення підвідного кабелю Huawei від Сіднея до Соломонових островів і ПНГ, погодившись фінансувати кабель конкурентів китайців - австралійського телекомунікаційного провайдера Vocus. У серпні Канберра заборонила найбільшоve в світі провайдерe телекомунікаційного обладнання Huawei надати 5G технології своїм операторам мобільного зв'язку, посилаючись на національну безпеку. Австралія також погодилася модернізувати об'єкти на військово-морській базі в Ломбруме на острові Манус і, як повідомляється, веде переговори з ПНГ про створення спільної військово-морської бази.

"Можливо, широкосмугова мережа ПНГ може стати першою інвестиційною можливістю для запропонованого нового тристороннього фонду, керованого США, Австралією і Японією", - сказав Джонатан Приек з аналітичного центру Lowy Institute.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі