Чому росіяни в Латвії голосують за своїх - The Economist

Поділитися
Чому росіяни в Латвії голосують за своїх - The Economist "Згода" виграла вибори в сейм Латвії © rus.tvnet.lv
Вибори в Сейм пройшли. "Згода" - партія з проросійським іміджем виграла, але їм навряд чи вдасться сформувати уряд.

Ризький центральний ринок являє собою жваве різноманітність прилавків в тіні хмарочоса Сталінської епохи і є свідченням економічного успіху Латвії. Однак, Олександр, здійснюючи там покупки напередодні виборів в Латвії 6 жовтня, не відчуває великого ентузіазму. Як один із сотень тисяч етнічних росіян, які не отримали громадянства, коли Латвія вийшла з Радянського Союзу в 1991 році, він не може голосувати: "Я "негромадянин" і мій 30-річний син також", пише The Economist.

Етнічні росіяни складають близько чверті населення Латвії. Більшість з них є громадянами, а партія "Згода", що користується популярністю серед цієї етнічної групи, знову перемогла на виборах. З таких питань, як статус "негромадян" і захист двомовної освіти, етнічні росіяни вважають, що їх інтереси може представляти тільки партія, яка орієнтується на їх голоси. Багато з цих людей дізнаються новини з росіїських телеканалів, які часто пов'язані з Кремлем. Інші латвійські партії завжди виключають можливість співпраці в парламенті з партією "Згода".

Впродовж передвиборчої компанії, лідер "Згоди" і за сумісництвом мер Риги Ніл Ушаков, намагався ліквідувати таке несприйняття партії. У минулому році "Згода" припинила співпрацю з "Єдиною Росією", партією Володимира Путіна і приєдналася до групи Соціалістів і демократів в Європейському парламенті. В питанні санкцій проти Росії "ми підтримуємо загальноєвропейську позицію", - говорить Ушаков. Він також розвинув відносини з двома принциповими республіканцями Ліндсі Гремом і Джоном Маккейном (незадовго о його смерті), він навіть найняв пов'язаного з ними консультанта до свого передвиборчого штабу.

Це не спрацювало, рівень підтримки "Згоди" зменшився з 23% в 2014 до 20% в цьому році. Малоймовірно, що партія зможе увійти в уряд. За словами Яніса Ікстенса з ризького університету, російськомовні латиші запитують: "Який сенс голосувати за них?" Етнічні латиші, в свою чергу, як і раніше, з підозрою ставляться до "Згоди" і звертають увагу на корупційні скандали в Ризі, якою керує Ушаков.

Створення уряду буде складним завданням, і може зайняти кілька місяців. Решта голосів розділили між собою шість партій. Друге місце зайняла партія "Кому належить держава?" (KPV LV), популісти, яких очолює колишній актор. Вони закликають вигнати стару політичну еліту. Третіми за популярністю виявилися "Новые Консерватори", які хочуть скоротити податки і підвищити пенсії та допомоги на дітей. Обидві партії сподіваються якимось чином збільшити населення Латвії, яке через еміграцію і низького рівня народжуваності скоротилася з 2,38 млн. чоловік в 2000 році до 1,93 млн. сьогодні.

Нагадаємо, 6 жовтня в Латвії пройшли вибори в місцевий парламент. Виборці віддали перевагу партії "Згода", яку раніше звинувачували в тісних зв'язках з Кремлем. Однак навіть перемога на виборах швидше за все, їй не дозволить мати більшість у Сеймі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі