Численність політв'язнів у РФ значно зросла, правозахисники б'ють на сполох – ЗМІ

Поділитися
Численність політв'язнів у РФ значно зросла, правозахисники б'ють на сполох – ЗМІ Понад 230 осіб в РФ перебувають за ґратами через переслідування з політичних і релігійних мотивів © ukrinform.ru
З 2012 року в Росії значно посилено кримінальну або адміністративну відповідальність за цілою низкою статей, через що під каральні заходи влади РФ потрапляє широкий спектр людей.

У Росії за ґратами перебуває вже понад 230 політичних в'язнів; люди потрапляють у в'язниці з тієї причини, що російські власті вводять все нові законодавчі акти, прагнучи тримати під контролем усі сфери діяльності суспільства, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на доповідь вашингтонської юридичної компанії Perseus Stategies.

Відповідно до інформації з доповіді спектр людей, які стають жертвами переслідувань з боку влади РФ, досить широкий – опозиційні політики та громадські активісти, представники релігійних та національних меншин, ЛГБТ-активісти, а також громадяни України та проукраїнські активісти. Укладачі доповіді нарахували в Росії 54 ув'язнених, яких переслідують з політичних мотивів і 182 людини, які опинилися за ґратами з релігійних мотивів (зокрема, це члени заборонених у Росії організацій "Хізб-ут-Тахрір" і "Свідки Єгови").

Найвідоміші з російських політичних в'язнів – колишній співробітник компанії ЮКОС Олексій Пічугін, український режисер Олег Сенцов і активістка опозиційної політичної сили "Відкрита Росія" Анастасія Шевченко.

З 2012 року в Росії значно посилено кримінальну або адміністративну відповідальність за цілою низкою статей – за порушення правил проведення масових акцій, "образа почуттів" віруючих, "пропаганду гомосексуалізму" неповнолітніх, публічні заклики до сепаратизму, заперечення ролі СРСР у Другій світовій війні. Згадуються і закони про "іноземних агентів" і "небажаних організаціях".

В документі міститься заклик ввести всеосяжні санкції проти відповідальних за політичні переслідування в Росії, щоб "Кремль не відчував безкарності" за свої дії.

Раніше Комісія США з міжнародної релігійної свободи презентувала доповідь щодо свободи віросповідання у світі. Автори документа закликають ввести нові обмеження щодо Росії через порушення релігійних свобод.

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі